przyszłość robotyki

0
143
dr Piotr Wiśniewski
dr Piotr Wiśniewski

Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym przedsiębiorcy mogą skorzystać z wirtualnej platformy robotów przemysłowych. Jest to przestrzeń online, pozwalająca firmom zbudować optymalny model linii produkcyjnej w formacie 3D z wykorzystaniem technologii rodem ze znanych gier komputerowych, wybrać najlepsze rozwiązanie z pomocą sztucznej inteligencji i oszacować koszt wdrożenia. Mogą także wybrać preferowanego integratora, automatycznie pozyskać finansowanie zewnętrzne, a nawet tymczasowo wypożyczyć robota.

Platforma robotów DBR77.com to połączenie dwóch innowacyjnych modeli biznesowych – formuły marketplace oraz SaaS. Zapewnia szeroki i powszechny dostęp do informacji na temat robotyzacji. Pozycję spółki dodatkowo wzmacniają partnerstwa z globalnymi dostawcami i producentami robotów, które zespołowi DBR77.com w ciągu kilkunastu miesięcy udało się nawiązać. Na platformie dostępne są rozwiązania gigantów rynku, tj.: Fanuc, KUKA, Yaskawa, ABB, UR, Mitsubishi Electric, TFM Robotics. Koncepcja DBR77.com wpisuje się w nowy paradygmat wiodących modeli biznesowych zyskujących uznanie na rynku w ostatnich latach. Dzięki Boltowi nie musisz być właścicielem floty taksówek, aby świadczyć usługi transportowe. Podobnie dzięki platformie, całkowicie zdalnie, możesz stworzyć koncepcję zrobotyzowania swojego zakładu produkcyjnego.

Platforma odpowiedzią na wyzwania technologiczne

Głównym problemem dla małych i średnich przedsiębiorstw w planowaniu robotyzacji jest brak wiedzy, wysoka bariera wejścia i brak łatwych w użyciu narzędzi. Raporty wskazują, że w zakresie automatyzacji produkcji Polska osiąga wyniki poniżej średniej. Innowacyjność, polegająca na zastępowaniu pracy ludzi procesami technologicznymi – czyli robotami, oceniano na podstawie użycia infrastruktury informatycznej, wydatków przeznaczonych na badania i rozwój czy cyfryzację prowadzonego modelu biznesowego. Polska stoi daleko w tyle za większością krajów europejskich. Dla porównania, w Czechach na jednego pracownika przypada 3 razy więcej robotów niż w Polsce. Rozwiązanie DBR77.com oferuje inwestorom poszukującym robotów możliwość zaprojektowania oraz licytacji optymalnego pod kątem technologicznym oraz ekonomicznym rozwiązania opartego na technologii robotycznej. Integratorzy oraz dostawcy technologii będą mieli szeroki dostęp do zapytań ofertowych z całego kraju, opisanych w sposób pozwalający na szybką możliwość pozyskania dopasowanych zleceń. Całość kontaktu odbywa się w środowisku 3D, które idealnie odwzorowuje realia zakładów produkcyjnych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj