Tajwańska firma Actions Microelectronics wprowadziła na polski rynek najnowszy system do bezprzewodowej obsługi prezentacji pod nazwą Quattro typu Clickshare. System wpisuje się w popularny obecnie trend pracy biurowej BYOD (przynieś swoje urządzenie).

Quattro umożliwia łatwe i szybkie połączenie laptopa, tabletu lub telefonu złączem HDMI lub miniDP z dedykowaną przystawką (nadajnikiem), która bezprzewodowo przesyła obraz do projektora lub monitora w sali konferencyjnej. Wszystko bez konieczności instalacji oprogramowania i sterowników na urządzeniach źródłowych. Wystarczy kliknąć na przycisk niedużego nadajnika podłączonego do źródła sygnału, a błyskawicznie uzyskamy obraz na dużym ekranie.

Quattro – w odróżnieniu do konkurencyjnych rozwiązań – obsługuje sygnały 4k@30Hz, dla poprawy jakości stosuje mniejszy stopień kompresji wideo i obsługuje do 64 użytkowników naraz. Za dystrybucję QUATTRO w naszym kraju odpowiada firma C4i Consultants for Industry.

Quattro składa się z odbiornika podłączanego do dużego ekranu (monitor, telewizor, projektor) i niewielkich przycisków-nadajników podłączanych złączem HDMI lub miniDP do komputera (Mac, PC Windows oraz Linux) lub innego źródła obrazu (w tym urządzeń z systemem Android i iOS). Łączność pomiędzy elementami systemu odbywa się poprzez sieć WiFi – obecną w sali konferencyjnej lub własną, dedykowaną. Można również skorzystać z sieci LAN i przesyłać obraz do innych, bardziej odległych pomieszczeń. Wideo przetwarzane jest z minimalną kompresją bez widocznych strat jakości jak i bez opóźnień wideo oraz audio.

Quattro nie wymaga instalacji oprogramowania przez klienta, którego komputer lub inne źródło łączymy z dużym ekranem projekcyjnym. I jest bardzo łatwy w obsłudze, a osoba prowadząca spotkanie ma możliwość przełączania pomiędzy poszczególnymi źródłami obrazu i dźwięku. Urządzenie oferuje również przesył ekranu po Airplay oraz Screen Mirroring.

Źródło: http://www.pressoffice.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj