R3 to polska spółka założona w celu realizowania głównej misji przedsiębiorstwa, jaką jest budowanie systemu Smart RVM, wspierającego proces odzysku opakowań po napojach, motywowania do ich zwrotu oraz budowania świadomości proekologicznej społeczeństwa.

Aby osiagnąć cel firma podjęła współpracę z wiodącymi na rynku polskimi firmami jak Centrum Badawczo – Rozwojowe Autocomp Management Sp. z o.o. oraz Mentor Sp. z o.o. Sp. K. Efektem tej współpracy jest zakończenie w sierpniu 2020 r. prac projektowych i produkcji prototypu nowego modelu automatu Smart RVM. Współpraca z lokalnymi przedsiębiorstwami pozwoliła stworzyć innowacyjny produkt na polskim rynku. Recomat to automat wspierający odbiór jednorazowych opakowań po napojach PET oraz puszek ALU, a także nakrętek (HDPE). Zaprojektowany i wyprodukowany w całości w Szczecinie. 3 frakcje odpadów trafiają do 3 niezależnych koszy – to już pierwszy krok w segregacji i drodze do recyklingu, czyli przetwarzania i odzysku surowców, tak aby włączyć je do obiegu zamkniętego. Za każdą oddaną butelkę otrzymuje się punkt. Zebrane punkty można zamienić na nagrody, np. zniżka w Desigual czy rabat na kawę w sklepie internetowym. Do katalogu ofert mogą dołączać firmy z całego kraju.

Za swoją działalność firma otrzymała liczne nagrody, w tym Marka Przyszłości 2022, Medal Ekonowator, Złoty Medal Poleco oraz Wybór Konsumentów Poleco, a także Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju. W 2021 roku przedsiębiorstwo uhonorowano takimi tytułami jak: „Dobry Wzór 2021”, „Wzór Roku 2021” oraz nagrodą specjalną od Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Obecnie firma rozbudowuje sieć Recomatów w Polsce – można je spotkać w kilku miejscach w Warszawie, Poznaniu oraz w Szczecinie. Przedsiębiorstwo bierze też udział w eko akcjach, projektach, targach i konferencjach, wspierając inicjatywy ekologiczne.

Więcej o Recomatach na stronie: www.r3polska.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj