Sprawny obieg dokumentów w firmie, zarządzanie relacjami z klientem i praca grupowa – to już swoisty “must have” w sprawnym zarządzaniu firmą. Katowicka spółka eDokumenty poszła jednak krok dalej tworząc biznesowy system operacyjny, któremu nadali krótką nazwę – Ready.

Spółka eDokumenty to dziecko Wojciecha Kruka, Jacka Paszka, Marcina Króla i ich zespołu. Ich sztandarowym produktem była aplikacja eDokumenty, która skupiała w jednym miejscu w pełni konfigurowalne narzędzia biznesowe. W eDokumentach poza aplikacjami do obsługi dokumentów i finansów skorzystamy m.in. z wyspecjalizowanych narzędzi handlowych (CRM), modułów zapewniających sprawną pracę grupową oraz graficzne modelowanie procesów biznesowych (BPM). Aplikacja mobilna umożliwia dostęp do systemu w domu czy w delegacji.

Aplikacja eDokumenty to efekt kilkunastoletnich prac zespołu z Katowic i prawdziwe wirtualne biuro na miarę XXI wieku. Jego autorzy poszli jednak krok dalej. Na bazie swych doświadczeń stworzyli nowe kompletne i spójne środowisko zapewniające możliwość pracy, zarządzania i nowoczesnej komunikacji, które odwzorowuje strukturę i model biznesowy firmy. – Biznesowy system operacyjny pozwala zobaczyć całą firmę w mniejszej skali, niczym na ruchomym modelu – mówi Jacek Paszek, wiceprezes spółki Dokumenty sp. z o.o.

System Ready jest cyfrowym odzwierciedleniem firmy – jej struktury, zasobów i zachodzących w niej procesów. – Ready to również platforma do budowy własnych webowych aplikacji biznesowych, jak również możliwość instalacji gotowych rozwiązań takich jak: DMS, BPM, CRM, Project Management, Groupware, Controling i eHR – wylicza Jacek Paszek.

System stworzony przez katowicką spółkę odróżnia biznesowe podejście do projektowania logiki systemu. Wszystkie ważne elementy którymi dysponuje firma widoczne są w nim jako obiekty, zaś aplikacje i procesy pozwalają nimi zarządzać. Siłą systemu jest też jego otwartość. Ready udostępnia platformę, narzędzia i gotowe komponenty graficzne, które pozwalają na szybkie tworzenie nowych, dedykowanych aplikacji. – Architekt, czyli narzędzie Rapid Application Development oraz biblioteki gotowych komponentów biznesowych pozwalają skrócić czas tworzenia nowych aplikacji nawet kilkukrotnie – chwali Jacek Paszek.

Mocną stroną systemu stworzonego przez katowicką firmę jest design i łatwość użytkowania. – Mechanizmy systemu operacyjnego typu Windows oraz przejrzystość i funkcjonalność pozwalają na szybką adaptację do użytkowania praktycznie dla każdego – mówi Jacek Paszek. Nowoczesny design był już znakiem rozpoznawczym eDokumentów. – System Ready jest jeszcze ładniejszy i bardziej przyjazny użytkownikowi. Otwieramy system i możemy bez specjalnego przeszkolenia w sposób intuicyjny korzystać z większości dostępnych narzędzi – mówi Paszek.

System Ready to również specjalizowane dla różnych działów gotowe aplikacje. Znajdą zastosowanie np. do: planowania sprzedaży, zarządzania projektami czy finansami. Dzięki systemowi menadżerowie mogą na bieżąco, w każdej chwili i z każdego miejsca na świecie zarządzać swoją firmą. Jego siłą, co pokazały już eDokumenty, są też moduły pracy grupowej. – Zarządzanie projektami weszło w nową fazę. Zarówno w obszarze dokumentacji, zadań, jak i budżetowania i rozliczania przygotowaliśmy nowe ulepszone rozwiązania. Za pomocą diagramu Gantta lub tablic KanBan system pozwala na zapanowanie nad najbardziej złożonymi i zmiennymi projektami – twierdzi Paszek.

Bardzo ważnym modułem biznesowego systemu operacyjnego rodem z Katowic są “finanse i kontroling”. Dzięki systemowi Ready dopracowano tworzenie wielowymiarowych budżetów, obejmujących różnego rodzaju koszty, w tym takie, których opis powstaje w systemie, jak również takich, które są dostarczone z zewnętrznych źródeł do systemowej hurtowni danych. – Raporty, przychody, koszty, cashflow, eFaktury, EBIT – to wszystko oferuje obszar związany z finansami i kontrolingiem w naszym systemie – mówi Paszek.

W naszym kraju to pierwszy tak skonstruowany system do zarządzania firmą. – Nasze podejście jest również unikalne w skali światowej. Mamy zamiar sprzedawać nasze rozwiązania także na rynkach zagranicznych, a komercjalizacja systemu Ready rozpocznie się jeszcze w październiku – zapowiada Paszek.

eDokumenty laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017

Spółka eDokumenty została laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017 za opracowanie i wdrożenie biznesowego systemu operacyjnego eDokumenty. Nagroda jest uhonorowaniem najbardziej innowacyjnych projektów tworzonych przez polskie spółki, jednostki naukowe i samorządy. Spółka eDokumenty zdobyła nagrodę w kategorii “Innowacyjna firma”. Inicjatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem medialnym wyróżnienia jest sekcja „Rzecz o Innowacjach”. Partnerem merytorycznym nagrody jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju działające przy Politechnice Śląskiej. Gala Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju odbędzie się podczas II Forum Inteligentnego Rozwoju 23-24 października w Rzeszowie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj