R3 to polska, szczecińska spółka której celem jest wdrożenie kompletnego, intuicyjnego i dostępnego rozwiązania wspomagającego system kaucyjny, a także motywowanie i edukacja proekologiczna społeczeństwa.

Polski przemysł, nie czekając na rozporządzenia, przygotowuje się do realizacji tego odpowiedzialnego zadania.  Szczecińskie przedsiębiorstwa – Centrum Badawczo-Rozwojowe Autocomp Management i R3 Polska – opracowują i produkują ekoinnowacyjne automaty do segregowania i kompaktowania opakowań po napojach, zwane powszechnie butelkomatami. Automaty te, pod nazwą recomaty, wdrażane są na rynek polski wraz z kompletnym systemem zarządzania, raportowania oraz aplikacją lojalnościową RecomApp.

Recomaty przyjmują 3 frakcje: butelki PET, puszki ALU oraz nakrętki. Wyróżnia je wydajny kompaktor, bezdotykowa obsługa, systemy zabezpieczeń oraz moduł multimedialny.

Recomaty R3 to jedyny polski produkt w tym segmencie przemysłu – pomysł, projekt i patent przy jednoczesnym wykonaniu z zachowaniem europejskich standardów jakości oraz dbałością o wzorową opiekę posprzedażną. To dzięki temu zyskują zaufanie, społeczną akceptację i kolejne miejsca na mapie Polski.

Urządzenie jest gotowe do pracy w systemie kaucyjnym, dlatego identyfikuje i przyjmuje tylko opakowania z kodem kreskowym EAN. Posiada zabezpieczenia chroniące przed przyjęciem innego lub niebezpiecznego przedmiotu, co gwarantuje zgodność opakowań z okresowym raportem zwrotów.

„Sercem” systemu jest aplikacja mobilna RecomApp,  umożliwiająca zbieranie punktów za oddane opakowania oraz ich wymianę na rabaty i gadżety od partnerów programu. Może być zmodyfikowana pod system kaucyjny i  pełnić funkcję karty prepaid, dzięki czemu konsument bezparagonowo rozliczy zebraną należność, skontroluje stan oddanych opakowań i saldo kaucji, a także sprawdzi lokalizację i stan zapełnienia automatów. Recomaty mogą też drukować paragony z kodem uprawniającym do odbioru kaucji w sklepie.

Sieć recomatów jest zdalnie monitorowana i zarządzana. System pozwala na analizę danych, raportowanie stanów automatów oraz ilości i rodzaju oddanych opakowań.

R3Polska Sp. z o.o. otrzymała tytuł Ekonowator na Targach w Kielcach, została Laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju  w kategorii Ekoinnowacje podczas 7. Edycji Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2022. Recomat otrzymał tytuł Dobry Wzór i Dobry Wzór Roku oraz nagrodę Ministerstwa Rozwoju.

Zachęcamy do odwiedzenia strony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj