Dane wprowadzane przez jednostki naukowe do Systemu Informacji o Nauce będzie można aktualizować raz na pół roku, a nie jak do tej pory – raz na kwartał. Nowe zasady, wprowadzane przez rozporządzenie ministra nauki, mają zmniejszyć obciążenia sprawozdawcze jednostek naukowych.

Rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego dotyczące terminów aktualizacji informacji i danych zawartych Systemie Informacji o Nauce wejdzie w życie 26 marca br. „Rozporządzenie wychodzi naprzeciw postulatom zgłaszanym przez jednostki naukowe” – informuje na swojej stronie internetowej resort nauki. „Zmiana ma na celu zmniejszenie obciążeń sprawozdawczych jednostek naukowych” – czytamy w komunikacie MNiSW.

Wprowadzane rozporządzenie ma zmniejszyć częstotliwość aktualizowania informacji zawartych w Systemie Informacji o Nauce. Jednostki naukowe nie będą już musiały aktualizować ich co kwartał, ale co pół roku przy równoczesnym wydłużeniu terminu na dokonanie aktualizacji do dwóch miesięcy.

Ponadto rozporządzenie wprowadza zasadę, że dane o kosztach „poniesionych przez jednostkę naukową na realizację krajowych i międzynarodowych projektów obejmujących badania naukowe lub prace rozwojowe oraz przychodów jednostki naukowej z wdrożenia wyników badań naukowych lub prac rozwojowych będą aktualizowane tylko raz w roku, według stanu na dzień 31 grudnia, w terminie takim samym jak dane dotyczące wyniku finansowego jednostki naukowej, tj. do dnia 30 kwietnia”.

Wchodzące w życie rozporządzenie z 26 lutego br. zmienia wcześniejsze rozporządzenie w sprawie Systemu Informacji o Nauce.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj