Na temat innowacyjnych metod dezynfekcji wody z Prezes Chlordioxid Academic Polska Sp. z o.o. Wiolettą Flach rozmawia Sebastian Wach.

CAP Chlordioxid Academic Polska Sp. z o.o. jest polską firmą, która istnieje na rynku od 2009 roku. Jak wyglądały początki Państwa działalności? 

Myśląc o początkach naszej firmy towarzyszy mi uśmiech.

Jako Chlordioxid Academic Polska [CAP] opracowaliśmy innowacyjne rozwiązanie do dezynfekcji i uzdatniania wody. Wprowadzenie go na rynek w formie gotowego produktu, poprzedziły wnikliwe i długotrwałe badania laboratoryjne. Ubiegaliśmy się też o wymagane pozwolenia i atesty, aby nasz preparat spełniał restrykcyjne normy. Całość tych przygotowań zajęła nam ponad 2 lata!

Wprowadzenie nowego preparat Supra Activa na polski rynek nie było łatwym zadaniem. Obrany początkowo kierunek okazał się mało opłacalny. Rozpoczęliśmy poszukiwania potencjalnych klientów w innych dziedzinach także tych, których początkowo nie braliśmy pod uwagę i w taki sposób rozpoczęła się współpraca z hodowcami drobiu, u których zauważyliśmy bardzo duży problem z wodą pitną i postanowiłam skierować nasze działania w tym kierunku. Ta decyzja była najlepszą decyzją w tamtym czasie.

Jaki jest według Pani największy sukces firmy?

Sukcesem naszej firmy jest to, iż postawiony cel został osiągnięty i nasza firma jest rozpoznawalna w całej Polsce jako firma godna zaufania. Dzięki temu mogliśmy rozbudowywać naszą firmę i w chwili obecnej jesteśmy bardzo dumni oraz nasze produkty są znane w całym kraju. Innowacyjność naszych produktów była dostosowana do zauważonej potrzeby. Na ten moment oczywiście działamy na rynku polskim, natomiast z biegiem czasu chcemy wejść na rynki zagraniczne. Jeszcze w tym roku chcemy wejść na rynki europejskie. Nieustannie chcemy się rozwijać i skupiać na udoskonalaniu naszych preparatów.

Na czym polega innowacyjność Państwa autorskiej metody dezynfekcji wody?

Innowacyjność naszego produktu polega na niszczeniu pożywki dla bakterii co powoduje ich zanikanie i brak odbudowania się na nowo. Przy zastosowaniu w trybie ciągłym usuwa i zapobiega ponownemu tworzeniu się biofilmu w instalacji wodnej. Podczas stosowania naszego produktu chronimy się przed niewidzialnym przeciwnikiem, który powoduje wiele chorób. Nasz środek może być stosowany zarówno ręcznie, jak i za pomocą pompy dozującej. Powinien być dozowany w odpowiednich dawkach przystosowanych do potrzeb klienta.

Nasze środki są gotowe do użycia. Klient nie musi sam mieszać składników tylko dodać go do wody. Cała odpowiedzialność za stężenie i jakość preparatu spoczywa na nas czyli producencie produktu.

Czy istnieje uniwersalna recepta na sukces w biznesie, który Pani zrewolucjonizowała dzięki produktom Supra Activa oraz Supra Plus?

Tak naprawdę nie ma jednej recepty na dobry biznes. To złożony proces wielu czynników takich jak przywództwo, odpowiedni zespół, technologia, konfrontacja z rzeczywistością, stawianie sobie celów i dążenie do nich, ale to co jest najważniejsze to wiara w to co robimy i się nie poddawać. Nawet najlepiej przemyślany biznes może się nie udać co nie oznacza, że to koniec. Poddanie się jest w moich oczach przegraną a ja nie lubię przegrywać.

Czy preparat Supra Activa jest bezpieczny w kontekście dezynfekcji wody pitnej? 

Podczas stosowania w dezynfekcji wody Supra Activa jest jak najbardziej bezpiecznym preparatem dla ludzi, zwierząt a także dla środowiska. W odróżnieniu od wody butelkowanej lub kranowej, ciecz po użyciu preparatu Supra Activa zyskuje sycący smak, dodatkowo jest uzdatniona i pozbawiona szkodliwych mikroorganizmów. Użycie takiego produktu eliminuje konieczność filtrowania płynu, który często skutkuje wypłukaniem cennych minerałów.

W jakich sektorach przemysłu można zastosować preparat Supra Activa?

Tak naprawdę we wszystkich, gdzie jest używana woda. W różnych przemysłach wymagane jest używanie czystej wody wolnej od wszelkich mikroorganizmów i tutaj bardzo często stosowany jest chlor, który nie jest przyjaznym produktem ze względu na szkodliwe substancje w nim zawarte np. THMy. Supra Activa jest bezpiecznym preparatem i nie pozostawia żadnych substancji ubocznych w wodzie pitnej lub technicznej.

Supra Plus to preparat stosowany do dezynfekcji wody basenowej, instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Jakie są najważniejsze cechy tego preparatu, które stanowią o jego unikatowości i przewadze nad innymi produktami na rynku?

Supra Plus to innowacyjny preparat do dezynfekcji wody basenowej. Nie wymaga określonego pH, aby skutecznie zdezynfekować wodę w basenie, przenika przez film biologiczny całkowicie go rozkładając. Obniża chlor związany. Dzięki swojej wysokiej skuteczności przewyższa inne znane środki dezynfekujące i zasłużenie staje się liderem w walce z mikroorganizmami.

Ciągłe doskonalenie jest fundamentem rozwoju, czy planujecie Państwo prace nad innymi preparatami, eliminującymi szkodliwe składniki wody?

To przyszłość i aby powiedzieć coś więcej musimy jeszcze trochę poczekać, nasze plany w dalszym ciągu pozostaną związane z wodą, ale również planujemy rozwijać się w innych dziedzinach. 

W imieniu całej redakcji życzymy sukcesów i nieustającej pasji w realizacji kolejnych projektów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj