Databeans jako najważniejszych graczy na tym rynku wymienia Microsemi, Xilinx, E2V, Texas Instruments, oraz Infineon Technologies.

Rynek półprzewodników do zastosowań militarnych i lotniczych (wliczając w to aplikacje kosmiczne) ma osiągnąć w 2017 roku 2.9 mln USD, co stanowi wzrost o 8% w stosunku do roku 2016. Największymi rynkami tradycyjnie pozostają USA, Rosja oraz Chiny, które zwiększą swoje wydatki w roku 2017 w przedziale od 4.5 do 6 procent. W perspektywie pięciu lat, cały rynek ma rosnąć średnio w tempie 4 procent rocznie.

Analitycy Databeans dzielą rynek na cztery zasadnicze segmenty: zastosowania militarne, lotnictwo komercyjne, aplikacje kosmiczne oraz tworzenie satelitów. W roku 2017 segmenty te mają rosnąć w zróżnicowanym tempie. Najszybciej wzrastać ma rynek satelitów (14%), dalej lotnictwa komercyjnego (11%), rynek aplikacji kosmicznych (7%), a najwolniej rynek militarny (6%).

Jednak to właśnie segment aplikacji militarnych odgrywa największą role na rynku. Ze względu na dobre perspektywy największych producentów, do których Databeans zalicza Lockheed Corporation, Raytheon Company, Northrop Grumman Corporation oraz Finmeccanica, analitycy przewidują zwiększenie popyt na półprzewodniki dla aplikacji militarnych.

Najważniejszymi dostawcami półprzewodników na opisywanym rynku są w ocenie Databeans firmy Microsemi, Xilinx, E2V, Texas Instruments oraz Infineon Technologies.

źródło: Evertiq.pl/Databeans/inf.prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj