Drużyna SumoMasters główny nacisk kieruje na kategorię MEGASUMO, w której ma największe osiągnięcia i która jest „królewską” kategorią w autonomicznych robotach sumo, mówi dr inż. Rafał Grądzki

Rokrocznie w grudniu w Japonii odbywają się największe zawody robotów MegaSumo: All Japan Robot-Sumo Tournament, w których udział bierze ponad 100 wyselekcjonowanych z około 1500 konstrukcji z całego świata.

Do udziału w tych zawodach wymagane jest przejście zawodów eliminacyjnych.

Wprowadzony przez organizatorów system eliminacji – dopuszczenie do głównych zawodów tylko zwycięzców z zawodów eliminacyjnych – gwarantuje zaciętą rywalizację i bardzo wysoki poziom.

Największym sukcesem drużyny SUMOMASTERS było otrzymanie w 2017 tytułu najlepszej drużyny świata, poprzez wygranie właśnie zawodów w Tokio. Do chwili obecnej żadna polska drużyna nie osiągnęła tak wiele.

Istotne dla drużyny są obecnie realizowane projekty pt. „Wdrażanie, rozwój i popularyzacja innowacyjnych rozwiązań w konstrukcjach autonomicznych robotów mobilnych” (konkurs Najlepsi z Najlepszych! 4.0) oraz  „Autonomiczny robot mobilny z innowacyjnym wykorzystaniem hybrydowego systemu magnetycznego” (konkurs Studenckie koła naukowe tworzą innowacje!”), których celem jest rozwój naukowy studentów poprzez implementację autorskich innowacyjnych rozwiązań w kolejnych konstrukcjach robotów sumo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj