Spółka ze Środy Śląskiej dzięki rozległym pracom inwestycyjnym stale poprawia komfort życia mieszkańców.

Średzka Woda skanalizowała do tej pory ponad 97-proc. gminy Środa Śląska. Ich specjalizacja skupiająca się na zbiorowym zaopatrywaniu w wodę oraz odprowadzaniu zanieczyszczeń po raz kolejny została doceniona.

Za działania w ramach nowatorskich inwestycji komunalnych z myślą o mieszkańcach, w trosce o komfort ich życia i otaczające środowisko, Średzka Woda Sp. z o.o. została już po raz trzeci wyróżniona Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju, w kategorii: Innowacje w gospodarce komunalnej.

– Bardzo się cieszę, że po raz trzeci zostaliśmy wyróżnieni tak prestiżową nagrodą. Na tym przykładzie doskonale widać, jak bardzo dbamy o środowisko mieszkańców i staramy się im pomagać. Dla mnie otrzymanie wyróżnienia jest ogromną radością i motywacją do dalszych prac – mówi Antoni Biszczak, Prezes Zarządu, Średzka Woda Sp. z o.o.

Podstawowym założeniem przedsiębiorstwa jest wspieranie lokalnej społeczności, ponieważ fundamentem działania spółki jest zaopatrywanie mieszkańców w wodę i odbiór ścieków. Współpraca z mieszkańcami jest ciągła i dzięki temu pozytywnie odbierana.

Spółka w swoich wieloletnich planach zakłada zakończenie kanalizacji w Gminie Środa Śląska, która w tym momencie jest już skanalizowana w ponad 97-proc.

– Myślę, że w ciągu najbliższych 3 lat zakończymy kanalizację całej gminy. Dzięki temu będzie jedną z niewielu w naszym kraju, która jest skanalizowana w 100-proc. – wspomina Antoni Biszczak.

W tym roku rozpoczyna się następna inwestycja realizowana przez Średzką Wodę – to kolejny krok na drodze do pełnego skanalizowanie gminy. Budowa kanalizacji sanitarnej w Lipnicy oraz sieci kanalizacji sanitarnej biegnącej z tej miejscowości do miejscowości Szczepanów rozpoczęła się wiosną tego roku i potrwa do jesieni 2019 r. Już na początku stycznia 2018 r. ogłoszony został przetarg na wykonanie prac a samą inwestycję wesprze finansowo gmina.

Projekt zakłada budowę kanalizacji sanitarnej tłoczonej, kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej, kanalizacji metodą przewiertu, kanałów bocznych, dwóch kompletnych przepompowni z zasilaniem energetycznym oraz z odtworzenia nawierzchni. Równolegle rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej, którą zleciła gmina dzięki nawiązaniu rzetelnej współpracy ze spółką ze Środy Śląskiej.

– Rozwój gminy jest potrzebny – mówi Antoni Biszczak. – Dla każdej miejscowości potrzebny jest rozwój, potrzebne są nowe miejsca pracy oraz miejsca do budowy domów dla osób, które muszą pracować w zakładach.

Adrian Morel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj