Miasto Łuków położone jest w województwie lubelskim. Od kilku lat władze miasta pokazują, jak odnosić sukcesy gospodarcze oraz działać przede wszystkim na rzecz mieszkańców.

Istotną wiadomością dla inwestorów jest fakt, iż Łuków posiada w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne. Ponadto planuje zagospodarować sąsiadujące tereny rolne, o powierzchni około 12 hektarów, również pod inwestycje.

Dworzec PKP w Łukowie
Stacja PKP Łuków

Do zaoferowania przedsiębiorcom mamy bardzo wiele. Jest to przede wszystkim dostępność komunikacyjna, która wynika m.in. z ukończenia remontu stacji PKP Łuków. Dobrze rozwinięta infrastruktura sportowa, kulturalna i edukacyjna także zachęca do inwestowania. Przedsiębiorcy mogą liczyć na sprawnie działający urząd i załatwienie wszystkich spraw niemalże od ręki – wyjaśnia burmistrz Łukowa, Dariusz Szustek.

Poziom bezrobocia w Łukowie wynosi tylko 6,3 proc. Władze starają się zachęcać przedsiębiorców do inwestowania, ponieważ przekłada się to na nowe miejsca pracy i wyższy poziom życia mieszkańców. Jednym z istotnych argumentów przemawiającym za inwestowaniem w Łukowie są na pewno ulgi w podatku.

Rada Miasta podjęła uchwałę, na mocy której przedsiębiorca, który zapewni odpowiednią ilość nowych miejsc pracy, będzie mógł skorzystać ze zwolnienia z podatku od nieruchomości nawet do 5 lat – tłumaczy burmistrz.

W Łukowie na bardzo dobrym poziomie rozwija się infrastruktura sportowa. W przyszłym roku zakończy się budowa kompleksu basenów otwartych z licznymi atrakcjami wodnymi. Dotychczas wyremontowano brodzik dla dzieci oraz basen dla osób niepływających i niepełnosprawnych. Przy szkołach doskonale funkcjonują boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z bieżniami.

Rozpoczynamy, długo oczekiwany przez naszych mieszkańców, remont zalewu Zimna Woda. Jest to akwen wodny znajdujący się w urokliwym miejscu, wśród łukowskich lasów. Chcemy latem 2018 roku oddać zmodernizowany zalew  mieszkańcom, aby nie musieli daleko szukać miejsca do wypoczynku. Mamy też w planach rewitalizację dawnej wojskowej strzelnicy – dodaje burmistrz.

Edukacja w mieście również ma się bardzo dobrze. Władze w celu stworzenia jak najlepszych warunków do nauki i rozwoju, rozbudowują budynek dydaktyczny Szkoły Podstawowej Nr 4. Baza dydaktyczna ma zostać powiększona aż o 9 klas. W planach jest także termomodernizacja Szkoły Podstawowej Nr 5. Włodarze nie zapomnieli też o najmłodszych mieszkańcach Łukowa, dla których przy wszystkich szkołach miejskich oraz na osiedlach domów jednorodzinnych wybudowano place zabaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj