Firma Nieruchomości MSW sp. z o.o. opracowała innowacyjny system do obsługi nieruchomości. Teraz planuje jego ekspansję.

IAN, czyli Interaktywna Administracja Nieruchomościami, to innowacyjny, inteligentny CRM opracowany przez warszawską firmę Nieruchomości MSW sp. z o.o. System umożliwia kompleksową obsługę nieruchomości wielolokalowych, automatyzując procesy dotyczące administrowania i utrzymania budynków.

Jak informuje Sebastian Janicki, wiceprezes zarządu Nieruchomości MSW sp. z o.o. i jeden  z założycieli firmy, IAN jest skierowany głównie do zarządców nieruchomości, ale bardzo dobrze spełni również oczekiwania wspólnot mieszkaniowych oraz właścicieli nieruchomości przeznaczonych na wynajem komercyjny: – Z punktu widzenia zarządcy IAN jest narzędziem kompletnym. Tylko zarządca jest w stanie w pełni wykorzystać ten system, jednak z powodzeniem mogą go stosować również wspólnoty mieszkaniowe i inne podmioty. IAN pozwala bowiem zarówno na załatwianie spraw bieżących, które dotyczą nieruchomości, jak i na przeprowadzenie inwentaryzacji, przeglądów czy prac remontowo-modernizacyjnych. Poza tym przy pomocy systemu można prowadzić korespondencję, kalendarz i dokumentację techniczną.

Wiceprezes Janicki dodaje, że zespół projektowy IAN podczas wdrażania systemu ustalił wspólny mianownik, który charakteryzuje działalność wszystkich zarządców, dzięki czemu narzędzie jest perfekcyjnie dopasowane do ich potrzeb: – IAN jest odzwierciedleniem naszej wizji idealnego standardu, który daje zarządcy całkowitą wiedzę na temat konkretnej nieruchomości. Jednak zdobycie tej wiedzy nie trwa 5 minut. Żeby ją posiąść, należy konsekwentnie wprowadzać dane do systemu przez mniej więcej rok. Po tym czasie zarządca lub inny podmiot w pełni doceni zalety IAN.

Do głównych atutów systemu, poza samą możliwością zebrania wszystkich danych w jednym miejscu, należą łatwa obsługa i bezpieczeństwo przechowywanych w nim informacji. Jak podkreśla wiceprezes Janicki, jeszcze nie zdarzyło się, aby dane przechowywane w Interaktywnej Administracji Nieruchomościami zniknęły bądź uległy uszkodzeniu, choć pierwsze pochodzą z września 2013 r.

Mimo że system został stworzony z myślą o użytkownikach przeglądarek, firma Nieruchomości MSW sp. z o.o. pomyślała również o osobach korzystających ze smartfonów, dokładając do swojej oferty aplikację mobilną IAN Liczniki. Aplikacja jest obsługiwana przez różne wersje systemów operacyjnych Android i iOS. Jej główna funkcjonalność polega na sprawdzaniu stanu liczników oraz ich odczycie w warunkach ograniczonego lub całkowitego braku zasięgu internetu.

Co ciekawe, na podstawie danych z liczników system IAN samodzielnie dokonuje rozliczeń. – To duży krok naprzód w stosunku do rozwiązań stosowanych przez dostawców programów księgowych, do których dane trzeba było wprowadzać manualnie. W IAN dane są importowane w sposób płynny za pomocą czytnika radiowego lub telefonu komórkowego – podkreśla wiceprezes Janicki.

Ze względu na możliwość sprawdzenia stanu liczników, z systemu Interaktywnej Administracji Nieruchomościami mogą korzystać również mieszkańcy nieruchomości. IAN przydaje im się też do sprawdzania ogłoszeń pochodzących od zarządcy budynku.

Obecnie firma Nieruchomości MSW sp. z o.o. skupia się na komercjalizacji i promocji swojego systemu.

– Doszliśmy do momentu, w którym spokojnie możemy oferować IAN na szerszą skalę. To narzędzie o potężnym potencjale, dlatego nie chcemy wykorzystywać go tylko do własnych, firmowych potrzeb. W celu promocji stosujemy system poleceń i pozycjonujemy informacje o IAN w internecie – podsumowuje wiceprezes Janicki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj