Zdrowie jest istotnym źródłem szczęścia i zadowolenia ludzi. Większość z nas za największe źródło zadowolenia uznaje dobry stan zdrowia. Co w czasie pandemii? Co trzeci Polak przyznaje, że nie jest zbyt szczęśliwy lub nie odczuwa szczęścia wcale. Niestety przyczyną jego braku może być ciągła rutyna (praca siedząca, lenistwo, brak chęci na cokolwiek).

A gdyby tak wzmocnić zdrowie psychiczne i fizyczne?

Już 10 minut ćwiczeń raz w tygodniu może zwiększyć poziom odczuwanego szczęścia. Jest to związane z wydzielaniem się różnych neuroprzekaźników, które zwiększają motywację i poprawiają nastrój.

„W trakcie wysiłku nasz organizm wydziela dopaminę, czyli hormon motywacji, a także serotoninę, znaną jako hormon szczęścia. W tym samym czasie obniża się aktywność struktur mózgu odpowiedzialnych np. za odczuwanie strachu”, podkreśla psycholog Banaszkiewicz Uniwersytetu SWPS.

Z badania MultiSport Index 2020 wynika, że niemal co drugi aktywnie fizycznie Polak ćwiczy obecnie dla zdrowia lub poprawy samopoczucia. W dobie pandemii wzrosło zainteresowanie zajęciami online, np. jogą.

Więcej na stronie PAP;

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C837288%2Cpsycholog-regularna-aktywnosc-fizyczna-wplywa-pozytywnie-na-poczucie

Sebastian Wach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*