O zdrowym trybie życia, innowacyjnych kierunkach rozwoju oraz studiach z przyszłością, z Kanclerzem Wyższej Szkoły Rehabilitacji, Markiem Nowińskim, rozmawia Michał Wiechoczek.

W 2017 roku Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie obchodzi jubileusz 10 lat WSR, jak oceniacie Państwo dekadę działalności?

Marek Nowiński: 10 lat działalności WSR bez wątpienia nazwałbym dekadą sukcesów – o czym świadczy wiodąca pozycja wśród uczelni wyższych o profilu medycznym, a także wzrastająca z roku na rok rekrutacja. Pierwszym uruchomionym kierunkiem była Fizjoterapia. Zawsze przykładaliśmy wielką wagę do nauki kompleksowej rehabilitacji – zgodnie z tradycjami słynnej na cały świat, konstancińskiej szkoły rehabilitacji. Dzięki wybitnej kadrze udało nam się wypracować innowacyjne podejście, które mogliśmy przekazać naszym studentom. We współczesnej rehabilitacji bardzo istotnym aspektem jest całościowe podejście do człowieka – tak, by zadbać nie tylko o kwestie fizyczne, lecz również emocjonalne. Odzwierciedleniem tego podejścia jest Psychologia medyczna, pierwszy w Polsce i jedyny kierunek przygotowujący naszych studentów do niesienia pomocy psychologicznej pacjentom po wypadkach, w trakcie rehabilitacji, jak i nieuleczalnie chorym.

Atutem WSR są przyszłościowe kierunki kształcenia. Czy Państwa absolwenci nie mają problemu na rynku pracy?

W naszej szkole pracują wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, praktycy o najwyższych kwalifikacjach i międzynarodowych sukcesach. Możemy pochwalić się przyszłościowymi kierunkami kształcenia – takimi jak wspomniana już Fizjoterapia, Ratownictwo medyczne, czy Psychologia medyczna. Każdy z tych kierunków gwarantuje bezpieczną przyszłość i stabilne zatrudnienie zarówno w kraju, jak i za granicą. Bardzo ważnym i przyszłościowym kierunkiem studiów w WSR jest też Dietetyka, mogąca poszczycić się wysokiej klasy kadrą specjalistów i bardzo nowoczesnym podejściem do tego zagadnienia – czego przykładem jest Paleocatering24.pl.

Czym jest Państwa catering dietetyczny Paleocatering24.pl, którego jest Pan twórcą?

Jerzy Buzek, Sesja, fot. pamedia.plDieta Paleo jest dietą, ale również stylem życia opierającym się na założeniu, iż ewolucyjnie jako ludzie jesteśmy przystosowani do określonego typu odżywiania. Paleocatering24.pl wraca do zasad żywienia naszych dawnych przodków – mamy bardzo wiele dowodów naukowych, iż taka zmiana wpływa pozytywnie na nasz organizm i przywraca go do wewnętrznej równowagi. Dieta ewolucyjna wspiera wrodzone mechanizmy naszego ciała – osoby, które przechodzą na dietę Paleo w szybkim tempie zauważają widoczną poprawę swojego stanu zdrowia. Dobrze odżywiający się człowiek w krótkim czasie może zauważyć nie tylko polepszenie kondycji fizycznej, lecz również zdrowia psychicznego. W ramach Paleocatering24.pl oferujemy możliwość zrównoważonego odżywiania ewolucyjnego poprzez posiłki dostarczane do odbiorców zainteresowanych zdrowym trybem życia. W naszych posiłkach korzystamy z wysokiej jakości nieprzetworzonych składników. Możemy pochwalić się sukcesywnie rosnącym zainteresowaniem ze strony klientów. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia zdrowego życia i dobrodziejstw diety Paleo.

Państwa szkoła znana jest z innowacyjnego podejścia, jakie są najbliższe plany w tym zakresie?

Stawiamy na nowatorskie i innowacyjne rozwiązania – czego przykładem jest żłobek Senso-ludki – pierwszy w Polsce żłobek o profilu sensorycznym, który uruchomimy we wrześniu 2017. Mamy też plany związane z poradnią fizjoterapeutyczno – rehabilitacyjną, w której pracować będzie również psycholog, dietetyk oraz specjalista od integracji sensorycznej dla dzieci. Planujemy też zupełnie nowatorskie rozwiązanie – rehabilitację kardiologiczną poprzez taniec. Przy Uczelni działa także przychodnia medyczna WSR-MED, REHAB CLUB oraz BISTRO WSR. ZAPRASZAMY!!!

Dziękuję za rozmowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj