Revas Sp. z o. o. wdraża symulacje prowadzenia firm dla edukacji.

W jaki sposób nauczyć się przedsiębiorczości i zarządzania firmą nie prowadząc własnej działalności? Firma Revas proponuje skorzystać z innowacyjnych narzędzi – branżowych symulacji biznesowych – dzięki którym uczniowie, studenci i pracownicy firm prowadząc wirtualne biznesy nabywają realne kompetencje. Rozwiązanie to przyjęło się już w polskich szkołach i uczelniach.

Symulacje Revas polegają na prowadzeniu własnej, wirtualnej firmy na platformie. Gracze podejmują realistyczne decyzje menedżerskie i konkurują między sobą. Zanim rozpoczną prawdziwy biznes mogą zmierzyć się z wyzwaniami przedsiębiorców w świecie wirtualnym podejmując decyzje dot. zatrudnienia, cen, zakupów czy rozwiązywanie problemów związanych np. z utratą klientów, niezadowolonymi pracownikami czy stratą finansową. Zmagając się z tymi sytuacjami gracze szlifują kompetencje rozwiązywania problemów, analizy danych, logicznego myślenia, planowania itp. Gracze mogę wybrać symulację w 1 z 8 branż, np. Warsztat samochodowy, Firma transportowa, Salon fryzjerski, by najlepiej dopasować naukę do swoich zainteresowań i predyspozycji.

Obecnie symulacje zostały wdrożone do 40 szkół i 5 uczelni w Polsce oraz na jednej uczelni w Danii. Wprowadzaniem symulacji zainteresowane są również samorządy, którym zależy na tym, by podlegające im szkoły kształciły młodzież praktycznie i efektywnie oraz przygotowywały ich do wejścia na rynek pracy. We wrześniu br. miasto Kielce zakupiło dla swoich szkół symulacje w branżach strategicznych dla rozwoju Kielc i województwa świętokrzyskiego, tj. metalowo-odlewniczej, targowo-kongresowej oraz informatycznej. Branżowe symulacje biznesowe Fabryka łożysk, Agencja eventowa i Serwis IT będą dostępne dla szkół z Kielc oraz Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. „Tego typu inicjatywy pokazują i potwierdzają, że jest to kierunek zmian, jeśli chodzi o naukę przedsiębiorczości i zarządzania. Kielce są pierwszym miastem w Polsce, które realizuje takie wdrożenie. Liczymy, że kolejne miasta też będą zainteresowane tym, by uczyć przedsiębiorczości w swoich szkołach w sposób praktyczny” – wyjaśnia Prezes Revas Sp. z o. o. Wojciech Pitura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj