Sztuczna inteligencja na pewno będzie jedną z najważniejszych technologii przyszłości. Czym dokładnie jest i jak wpływa na ludzkie życie?

Jej definicja jest bardzo prosta, to zdolność do wykazywania ludzkich umiejętności (rozumienie, uczenie się, planowanie, a także kreatywność). Sztuczna inteligencja umożliwia systemom technologicznym postrzeganie otoczenia i radzenia sobie z tym. To odbiór danych, przetwarzanie oraz reakcja.

Według naukowców sztuczna inteligencja z 90% prawdopodobieństwem określa, kto umrze z powodu infekcji SARS-CoV2 ( w przypadku zarażenia). Przewiduje również potrzebę użycia respiratora.

„Wykorzystując dane medyczne prawie 4 tys. duńskich pacjentów z COVID-19 naukowcy z Uniwersytetu Kopenhaskiego nauczyli system sztucznej inteligencji określania ryzyka ciężkiego przebiegu i śmierci z powodu infekcji odpowiedzialnym za pandemię wywołaną przez koronawirusa”.

Czy to może wpłynąć na określanie pierwszeństwa szczepień?

„Odkryliśmy, że gdy kogoś dotyczy jeden lub więcej z tych parametrów (wiek, BMI), uzasadnione może być przeniesienie tej osoby bliżej początku kolejki. Pozwoli to zapobiec sytuacji, w której się ona zakazi i będzie leczona pod respiratorem” – podkreślają prof. Nielsen.

Więcej do przeczytania na;

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C810952%2Csztuczna-inteligencja-rozpoznaje-kto-moze-umrzec-na-covid-19.html

Sebastian Wach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj