Rok od uzbrojenia Podstrefy Łuków, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała pierwsze zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie TSSE EURO-PARK WISŁOSAN w mieście Łuków.

 Podstrefa Łuków Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN obejmuje pięć działek o łącznej powierzchni 11,8 ha. Miasto, w ramach dotacji z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w kwocie 2.368.744,96 zł, w pełni uzbroiło teren w infrastrukturę kanalizacyjną, wodociągową, drogową i energetyczną. – Celem projektu było stworzenie atrakcyjnych dla inwestorów krajowych i zagranicznych terenów inwestycyjnych. Utworzenie Podstrefy Łuków z uzbrojonymi działkami znacznie zwiększyło potencjał gospodarczy miasta – mówi Dariusz Szustek, burmistrz Łukowa.

Potencjalni inwestorzy, poza lokalnymi ulgami w postaci zwolnień z podatku od nieruchomości, mogą liczyć na pomoc regionalną z tytułu kosztów nowej inwestycji lub utworzenia nowych miejsc pracy. – Ze swoją ofertą wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom inwestorów. Utworzyliśmy Centrum Obsługi Inwestora, aby jak najlepiej dopasować się do ich oczekiwań i zaoferować niezbędne wsparcie. W 2012 zainicjowałem powstanie Łukowskiej Rady Biznesu, która jest organem doradczym burmistrza w kwestiach związanych z prowadzeniem biznesu w naszym mieście i regionie – dodaje burmistrz. To przynosi skutek, ponieważ Podstrefa Łuków cieszy się dużym zainteresowaniem. Pierwsza działka na terenie Podstrefy o powierzchni 3,2 ha została już sprzedana, natomiast do końca 2016 roku władze miasta planują pozyskać inwestorów na pozostałe grunty.

Atuty lokalizacji

Łuków położny jest w województwie lubelskim w odległości 100 km od wschodniej granicy kraju. Inwestorzy z przemysłu spożywczego, tekstylnego, budowlanego, drzewnego, meblarskiego czy maszynowego, działający na rynkach wschodnich mogą liczyć na dogodne warunki do rozwoju stwarzane przez władze miasta oraz na doskonałą infrastrukturę komunikacyjną. Przez miasto przebiegają drogi tranzytowe, w pobliżu planowana jest autostrada A2, ale Łuków jest przede wszystkim bardzo ważnym węzłem kolejowym łączącym Europę Zachodnią i Wschodnią. – Nowi inwestorzy mają istotny wpływ na rozwój Łukowa. Nowe inwestycje przekładają się bezpośrednio na podwyższenie jakości życia lokalnej społeczności. Dlatego już teraz myślimy o przyszłości i przygotowujemy się do zwiększenia terenów inwestycyjnych o kolejne 14 ha gruntów – zaznacza burmistrz.

Jakub Laskowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj