Jako OZE Rentier S.A. postawiliśmy sobie ambitny cel: Tworzyć i rozwijać obszary/przedsiębiorstwa zasilane energią odnawialną wspieraną Grawitacyjnymi Magazynami Energii (GME)

Aby sprostać nadmiarowi zielonej energii w godzinach szczytu wytwarzania, zaprojektowaliśmy GME jako mniejszą siostrę potężnych elektrowni szczytowo-pompowych. Czynnik wody zamieniliśmy na stal, a zbiorniki górny i dolny na wysokie wieże. Zasada działania jest bardzo prosta: kiedy mamy nadmiar energii duży ciężar podnosimy do góry za pomocą silnika. Jak wiatr przestaje wiać i słońce świecić, wystarczy opuścić ciężar do dołu, aby prądnica wytworzyła energię i oddała ją do sieci. GME projektowaliśmy z myślą o rynku mocy oraz wytwórcach posiadających elektrownie wiatrowe i słoneczne.

Możemy je budować praktycznie wszędzie przy istniejącej infrastrukturze (bez kosztownych nakładów związanych z rozbudową sieci przesyłowymi). GME są skalowalne, zajmują mało miejsca. Na jednym hektarze możemy wybudować magazyn o pojemności 50 MWh. Charakteryzują się stałą sprawnością na poziomie 78%. Dodatkowo nasze magazyny mają nieograniczoną liczbę cykli, są ekologiczne dla środowiska w porównaniu z magazynami opartymi o lit (łatwopalny, toksyczny i trudny w recyklingu). GME mogą pracować tak długo jak mosty, ponad 100 lat przy odpowiedniej konserwacji oraz wymianie elementów eksploatacyjnych. Po zakończeniu pracy będą w ponad 99% poddane recyklingowi. Bardzo ważną zaletą GME jest ich rozproszenie. W przypadku konfliktu zbrojnego, infrastruktura krytyczna w pierwszej kolejności jest narażona na zniszczenie, w tym duże elektrownie. Małe, rozporoszone jednostki wytwórcze i magazynujące przez to są bezpieczniejsze i trudniejsze do uszkodzenia. Wychodząc naprzeciw wytycznym UE, jesteśmy w stanie zapewnić ponad 80% średniodobowego zapotrzebowania na energię, poprzez połączenie jednostek wytwórczych wiatrowych ze słonecznymi, stabilizując je GME.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj