Enea Operator prowadzi projekt badawczo-rozwojowy z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. Finalnie powstanie elastyczny system rozwoju kompetencji pracowników służb technicznych w Spółce. To innowacyjne wykorzystanie VR w elektroenergetyce.

Idea projektu opiera się na zastosowaniu technik wirtualnej rzeczywistości  w szkoleniu pracowników służb technicznych. Przygotowane scenariusze szkoleniowe zostaną odzwierciedlone na  zdigitalizowanych stacjach elektroenergetycznych (GPZ&SN) będących w dyspozycji Enea Operator, z wykorzystaniem nowoczesnych technik skanowania i modelowania trójwymiarowego.

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności procesu szkolenia operatorów elektryków w firmie i poprawa bezpieczeństwa ich pracy poprzez zastosowanie innowacyjnych technik szkoleniowych. Zbudowany system będzie w pełni elastyczny dzięki czemu będzie możliwe rozszerzanie jego treści oraz dostosowywanie do aktualnych potrzeb. Projekt zakłada także rozwój aplikacji i jej aktualizację.

Gotowe modele cyfrowe zostaną użyte do treningu w immersyjnej rzeczywistości wirtualnej, gdzie przyszli i obecni pracownicy będą mogli uczyć się wykonywania czynności w konkretnej stacji z użyciem realistycznej projekcji 3D, naturalnych ruchów oraz gestów, bez żadnego ryzyka dla zdrowia i życia przy minimalnym poziomie kosztów.

Jak podkreśla Maciej Wachowiak – Koordynator ds. Innowacji w Enea Operator, nowatorskie wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w elektroenergetyce pozwoli w innowacyjny sposób rozszerzyć możliwości szkoleń pracowników służb technicznych.

Sebastian Wach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj