Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie podejmuje szereg inicjatyw służących ochronie przyrody i środowiska Lubelszczyzny.

Jednym z aktualnie realizowanych projektów jest LIFE13 NAT/PL/000032 W zgodzie z naturą – LIFE+ dla Lasów Janowskich. Jego celem jest ochrona unikatowych wartości przyrodniczych Lasów Janowskich poprzez działania dedykowane cennym siedliskom przyrodniczym i gatunkom fauny i flory.

W efekcie przywrócone zostaną optymalne warunki siedliskowe w zbiorowiskach podmokłych i leśnych, co ma duże znaczenie dla ochrony związanych z tymi siedliskami gatunków.

Dużą rolę w naszym projekcie pełnią również działania dotyczące edukacji i współpracy z lokalną społecznością. Chcemy w ten sposób podnieść poziom akceptacji społecznej dla idei ochrony przyrody obszarów Natura 2000 Lasów Janowskich i świadomości wyjątkowego bogactwa przyrodniczego regionu. Drobne modyfikacje w codziennym życiu i funkcjonowaniu mogą temu obszarowi pomóc – wyjaśnia Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie, Beata Sielewicz.

RDOŚ w Lublinie jest beneficjentem projektu Life – Lasy Janowskie PL. Działania realizuje z pomocą i udziałem partnerów wspierających: Nadleśnictwa Janów Lubelski i Nadleśnictwa Gościeradów.

Naszym partnerem wspierającym jest także RDOŚ w Rzeszowie, ponieważ część działań realizujemy na terenie województwa podkarpackiego. Lasy Janowskie są transwojewódzkim kompleksem przyrodniczym i podejmując działania ochronne nie ograniczamy się do zasięgu administracyjnego dodaje Dyrektor.

Staramy się budować zdrową współpracę, dzięki której wspólnie będziemy chronić przyrodę Lasów Janowskich – podsumowuje Dyrektor.

Picture1

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj