Gmina Tryńcza to nie tylko malowniczo położone tereny Podkarpacia, lecz przede wszystkim prężnie działający zespół ludzi kierujących się w swojej pracy przede wszystkim potrzebami mieszkańca oraz kompetentnych i wyspecjalizowanych w pozyskiwaniu środków zewnętrznych – w głównej mierze wykorzystujących Fundusze Europejskie, ale także środki rządowe czy aktywnie pozyskujących sponsorów.

– Moi współpracownicy są biegli zarówno w pisaniu wniosków jak i odnajdowaniu źródeł finansowania. Naszą dewizą jest przede wszystkim ukierunkowanie na rozsądne wydatkowanie pieniędzy. Każda złotówka jest ważna! – podkreśla wójt gminy Tryńcza, Ryszard Jędruch.

Gmina nie bez powodu zasłużyła na miano tej, która jest przyjazna zarówno młodym, zaczynającym życie ludziom, jak również seniorom. Jak podkreśla wójt gminy, aktywizacja seniorów była jednym z priorytetów, decydujących o konkretnej ścieżce rozwojowej gminy.

Ciągły rozwój i postęp nie byłby oczywiście możliwy bez powstanie odpowiedniej infrastruktury. Pracę związane z kanalizacją w gminie Tryńcza zaczęły się już kilkanaście lat temu, dzięki czemu na jej terenie powstała doskonała baza, w oparciu o którą gmina może realizować kolejne projekty oraz aktywizować mieszkańców.

Bardzo istotnym krokiem było także podłączenie internetu radiowego, wykorzystującego istniejącą infrastrukturę i mimo że działanie okazało się sporym wyzwaniem, gmina bez kłopotu pozyskała środki unijne i podłączyła bezpłatnie do internetu 215 gospodarstw.

– Powtarzam, że nie trzeba od razu kilkunastu milionów, by mieszkaniec miał poczucie zadowolenia i przynależności. Trzeba patrzeć, obserwować i słuchać ludzi, by wiedzieć, jaki kierunek rozwoju gmina powinna obrać. To mieszkańcy są dla nas najważniejsi – dodaje wójt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj