Prezentacje prac naukowych i badawczych realizowanych przez studentów i doktorantów z całej Polski znajdą się w programie I Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej z cyklu Badania Młodych Naukowców „Wiedza – Inspiracja – Pasja”, która w czerwcu odbędzie się na Uniwersytecie Łódzkim.

Konferencja skierowana jest głównie do studentów i doktorantów z Polski oraz z zagranicy, a jej głównym celem jest wymiana poglądów, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w zakresie własnych badań naukowych.

Wydarzenie objęte patronatem rektora UŁ będzie podsumowaniem I edycji Studenckich Grantów Badawczych – nowatorskiego projektu łódzkiej uczelni, którego celem jest finansowanie badań prowadzonych przez młodych naukowców.

„Zapraszamy na nasze wydarzenie wszystkich studentów wyrażających chęć podzielenia się wynikami swoich samodzielnych projektów, niezależnie, czy mają one charakter grantowy, czy związane są z przygotowywanymi pracami licencjackimi, magisterskimi bądź doktorskimi” – zapowiada dr Mateusz Grabowski z komitetu organizacyjnego.

Według organizatorów konferencja ma stworzyć młodym naukowcom okazję do zaprezentowania swoich prac badawczych z zakresu czterech obszarów wiedzy – nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych oraz przyrodniczych i leśnych.

Zdaniem dra Grabowskiego szeroki zakres podejmowanej problematyki oraz jej interdyscyplinarny charakter mają na celu integrację środowiska młodych naukowców, prowadzących badania w różnych obszarach badawczych.

„Uważamy, że będzie to doskonała okazja do prezentacji dokonań naukowych studentów, doktorantów, a także zespołów badawczych, co zaowocuje wymianą cennych doświadczeń. Naszym celem jest łączenie różnych naukowych perspektyw, dlatego mamy nadzieję, że charakter wydarzenia pozwoli na nawiązanie współpracy naukowej pomiędzy przedstawicielami nawet odległych dziedzin wiedzy” – dodaje dr Grabowski.

Najciekawsze referaty opublikowane zostaną w formie artykułów wchodzących w skład monografii pokonferencyjnej.

Konferencja „Wiedza – Inspiracja – Pasja” odbędzie się w dniach 22–23 czerwca na Wydziale Filologicznym UŁ. Zgłoszenia do udziału w niej przyjmowane są do 20 kwietnia. (PAP)

szu/ zan/

PAP – Nauka w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj