Firma Czamara działa na rynku od 1985 roku. Posiada bogate doświadczenie w opracowywaniu nowoczesnych zeroemisyjnych systemów wytwarzania, magazynowania i dystrybucji energii elektrycznej i cieplnej, wykorzystujących odnawialne źródła energii bazujących na podziemnych i naziemnych magazynach energii.

Jest członkiem konsorcjum wdrażającego innowacyjne rozwiązania w zakresie inteligentnych systemów telemetrycznych skoncentrowanych na optymalizacji systemów energetycznych oraz maksymalizacji autokonsumpcji z OZE.

Oprócz bieżących inwestycji firma Czamara jest mocno zaangażowana w projekty badawczo-rozwojowe.

W latach 2017-2020 uczestniczyła w projekcie polsko-niemieckim HySol. To wysokowydajny system konwersji energii słonecznej. W ramach tego projektu została wykonana pilotażowa instalacja  w budynku użyteczności publicznej w Oświęcimiu.

Kolejnym projektem w latach 2018-2021 był SOPSAR – Bezemisyjny system ogrzewania  i produkcji energii elektrycznej i cieplnej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. System z powodzeniem działa zarówno na terenie kraju jak i za granicą m.in. na Słowacji i Łotwie. Autorski system stworzony przez firmę Czamara jest chroniony patentem.

Wraz z Politechniką Krakowską, Uniwersytetem La Sapienza w Rzymie, Politechniką w Brnie od 2020 r prowadzi projekt RESHeat – System energii odnawialnej do ogrzewania budynków mieszkalnych i produkcji energii elektrycznej. Dwa demonstratory zlokalizowane są w  Polsce, trzeci we Włoszech w miejscowości Palombara Sabina.

Zapraszamy na stronę:

https://www.czamara.net.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj