INNOGLOBO to międzynarodowy program otwarty Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach prowadzonej współpracy międzynarodowej. Swoboda przy wyborze zagranicznego partnera oraz dowolność tematyki to jego największe atuty. Celem jest udzielenie wsparcia polskim podmiotom w ich ekspansji na rynki zagraniczne w zakresie rozwijania, adaptacji czy implementacji nowoczesnych rozwiązań technologicznych w szerokim kontekście geograficznym. Do tej pory uruchomiono już dwa konkursy. W 3 edycji do rozdania jest w sumie 10 mln zł. Nabór wniosków ruszył 31 marca br. Czym INNOGLOBO wyróżnia się spośród innych programów w ofercie NCBR?

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w swojej ofercie ma wiele rozmaitych inicjatyw dających szeroki wybór możliwości realizacji projektów z zagranicznymi partnerami. Przy czym obejmują one zwykle określoną grupę państw współpracujących, a ich tematyka badawcza jest najczęściej z góry sprofilowana. Dlaczego więc program INNOGLOBO jest inny? Ponieważ zdecydowanie poszerza możliwości współpracy z zagranicznymi podmiotami, nie ograniczając ich potencjału.

Bez ograniczeń tematycznych

Polscy innowatorzy: firmy, konsorcja, uczelnie, jednostki badawcze oraz inne organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę mogą aplikować w ramach programu INNOGLOBO, uzyskując możliwość finansowania projektów międzynarodowych o zróżnicowanych budżetach, dotyczących różnorodnych obszarów tematycznych, także tych zupełnie niszowych. Rezultaty ich prac mogą być skomercjalizowane bez ograniczeń geograficznych, co daje polskim podmiotom szansę szybkiego wejścia z wypracowanym w toku prac B+R produktem na rynek międzynarodowy.

INNOGLOBO to program stworzony dla innowatorów, którzy chcą odnieść sukces na dużą skalę, który nie ogranicza potencjału. Pomaga kreatywnie wykorzystać sieć kontaktów międzynarodowych nawiązywanych przez polskie podmioty. Jest odpowiedzią na rosnące potrzeby i postępującą globalizację. Swobodny wybór partnera na całym świecie jest tym atutem, który został niezmiernie doceniony przez naszych Wnioskodawców, a którego brakowało w ramach innych dostępnych programów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.” – powiedział dr Jacek Orzeł, p.o. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj