Wydłużone nabory w konkursach NCBR

0
110

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wydłużyło do 18 czerwca termin naboru wniosków w konkursie Szybka Ścieżka oraz do 29 kwietnia w konkursie TECHMATSTRATEG III. Już wcześniej przesunięte zostały terminy wnioskowania w konkursach GemeINN i Projekty Aplikacyjne.

„Dokładamy wszelkich starań, by przedsiębiorcy, uczelnie i instytuty badawcze miały możliwie najlepsze warunki do realizacji projektów” – zapewnia dyrektor NCBR Wojciech Kamieniecki. Dodaje, że Centrum na bieżąco wprowadza kolejne udogodnienia dla wnioskodawców oraz beneficjentów.

W drugiej rundzie programu Szybka Ścieżka będzie można aplikować do 20 kwietnia br. Jest to runda projektów badawczo-rozwojowych realizowanych przez duże przedsiębiorstwa i konsorcja z dużych przedsiębiorstw (także z udziałem MŚP lub jednostek naukowych). Budżet to 100 mln zł.

Runda trzecia, w której na wnioskodawców czeka 500 mln zł, wystartuje 21 kwietnia, a zakończy się 18 maja. W ostatniej, czwartej rundzie wnioski przyjmowane będą od 19 maja do 18 czerwca 2020 r. Tu dla innowatorów zarezerwowano środki w wysokości 300 mln zł. Środki te pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR).

Analogicznie przedłużenie naborów nastąpiło również w konkursach GameINN (do 17 kwietnia), Projekty Aplikacyjne (do 27 kwietnia) oraz w konkursie realizowanego w ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Nowoczesne technologie materiałowe” – TECHMATSTRATEG III (do 29 kwietnia).

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podejmuje także szereg innych działań dla złagodzenia trudnej sytuacji. Proces oceny wniosków odbywa się za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Każdy przypadek rozpatrywany jest z uwzględnieniem indywidualnych uwarunkowań, a kontrole prowadzone są na podstawie dokumentów przekazywanych elektronicznie.

„Obecna sytuacja pozwala nam na większą elastyczność w podejściu do kwalifikowania części kosztów i realizacji harmonogramów prac badawczo-rozwojowych” – zwraca uwagę dyrektor Wojciech Kamieniecki

źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj