Zespół utalentowanych naukowców-inżynierów odkrył unikatową na skalę światową technologię do przesyłu energii elektrycznej na odległość, opartą o mechanikę kwantową. Potencjał tego wynalazku jest bardzo duży i otwiera nowe możliwości ładowania transportu (dronów, e-skuterów, e-rowerów), gadżetów elektronicznych, a nawet implantów. Odbiorcami produktu / technologii jest rynek B2B, B2G. Pierwsze rozwiązanie, gdzie będzie wdrożona technologia to „The wireless Ultra Homeoffice”, która da możliwość ładowania równocześnie wielu urządzeń.

Najważniejsze dla rozwoju technologii i tworzenia innowacyjnych produktów było pozyskanie odpowiedniego finansowania. Ze względu na wysoki stopień innowacyjności, wybór padł na szybką ścieżkę NCBiR – Zespól złożył wniosek, przeszedł audyt technologiczny i przekonał ekspertów NCBiR, że warto przyznać pomoc firmie w opracowaniu tej innowacyjnej technologii. Dzięki temu TechNovator ma teraz mocne podstawy do rozwoju.

Sama technologia jest bardzo przyszłościowa, wpisuje się w trendy rozwoju szeregu branż.

To co wyróżnia ją na tle konkurencji, to bardzo wysoka wydajność przesyłu energii, stosunkowo duża moc ładowania, która może być równolegle przesyłana do wielu urządzeń równocześnie. Rynek dronów jest jednym z najbardziej obiecujących rynków do wykorzystania tego w praktyce.

Najbardziej unikatowa cechą tej technologii jest zdolność do przesyłu energii w wodzie – otwierająca możliwość jej użycia do ładowania implantów. Bardzo ważny jest fakt, że technologia Technovator nie wykorzystuje przemiennych pól elektrycznych lub magnetycznych mikrofal do przesyłania energii, na czym opierają się istniejące konkurencyjne technologie. To eliminuje integrację istniejących technologii z metalowymi implantami. I tak w rozrusznikach serca jest wbudowana baterię pojedynczego użytku (trzeba wymienić całe urządzenie, co wiążę się z procedurą chirurgiczną). Technologia Technovatora, certyfikowana jako bezpieczna do użycia w ciele ludzkim przez Instytut Łączności ma szansę zrewolucjonizować rynek implantów, pozwalając na wszczepienie jednego urządzenia na całe życie.

Sebastian Wach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj