Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w letnim obozie naukowym ADAMED SmartUP i spotkać się z wybitnymi uczonymi z Polski i Europy, powinni wziąć udział w specjalnej grze, w której wcielą się w astronautę na jednym z księżyców Jowisza. Wygrają ci, którzy najlepiej poradzą sobie z wydostaniem z zastawionej pułapki.

ADAMED SmartUP to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży.

W trzeciej edycji programu wszyscy zarejestrowani uczestnicy przenoszą się na Ganimedes – jeden z księżyców Jowisza. To tam odbywa się misja Horizon, a bohater – jedyny ocalały członek załogi – zaczyna zmagania o przetrwanie na pustkowiach Ganimedesa i podejmuje próbę ucieczki do domu statkiem Endeavour II. Na śmiałków czeka wiele wyzwań, w których pomysłowość trzeba połączyć z wiedzą z zakresu biologii, chemii i fizyki. Zadanie utrudnia sabotaż wywołany dodatkowymi zabezpieczeniami. Sprawę komplikują również działania Departamentu Obrony oraz tajemnicze znalezisko.

„Gra przygotowana w tegorocznej edycji ADAMED SmartUP ma popularny format gier tekstowych. Z jednej strony stosunkowo niewielkie wymagania sprzętowe umożliwiają udział w programie osobom posiadającym komputery starszej generacji, a z drugiej – takie przedstawienie fabuły pobudza nastoletnią wyobraźnię i pozwala każdemu na własne wczucie się w sytuację swojego bohatera na Ganimedesie” – mówi kierownik programu ADAMED SmartUP – Anna Kosińska.

Na wynik wpływa szybkość odpowiedzi, umiejętność wykorzystania wiedzy w praktyce oraz interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązania problemu. Najlepsi gracze będą mieli szanse zakwalifikować się na wyjątkowy letni obóz naukowy, który organizuje Fundacja Grupy Adamed. Tam, przez dwa tygodnie, wspólnie z wybitnymi uczonymi z Polski i Europy, młodzi ludzie będą zgłębiać tajemnice nauk ścisłych i przyrodniczych.

Najlepsza dziesiątka otrzyma natomiast 10-miesięczną opiekę. Z doświadczenia dotychczasowych edycji programu wynika, że często jest to pierwszy krok do studiów na najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą oraz do rozpoczęcia niesamowitej kariery naukowej.

Tegoroczna gra na Ganimedesie będzie trwać do 16 stycznia 2017 roku. W każdej chwili zarejestrować mogą się nowi uczestnicy – wystarczy wejść na platformę www.adamedsmartup.pl i wypełnić formularz.

W dotychczasowych dwóch edycjach programu ADAMED SmartUP wzięło udział prawie 9 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych, a sam program patronatem objęło wiele jednostek naukowych i uniwersytetów.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj