LED LEASE SA niebawem rozpocznie budowę zakładu produkcyjnego dla opraw oświetleniowych LED do upraw roślin pod osłonami. Swoją inwestycję kieruje do sektora ogrodniczego. Dotacja w wysokości ponad 19 mln zł otrzymana od NCBR pomaga przy realizowaniu założonych celów.

Celem budowy zakładu jest produkcja oświetlenia do upraw pod osłonami. Nowe oświetlenie wyróżnia się konstrukcją pozwalająca na kontrolowaną emisję widma światła potrzebnego do prawidłowego procesu fotosyntezy dodatkowo uzupełnionego o wpływy sygnalne pożądane przez procesy fotomorfogenezy roślin. Pozwala to uniknąć emisji energii nierozpoznawanej przez chlorofil i osiągnąć redukcję kosztów doświetlania na poziomie nawet 75 -80%.

W zeszłym roku LED LEASE SA wygrał przetarg na zakup nieruchomości zlokalizowanej w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w miejscowości Ełk o wielkości około 1,5 ha.

Jesteśmy na etapie przygotowywania się do uzyskania pozwolenia na budowę. Jednocześnie chcemy w pierwszym i drugim kwartale zakończyć wszystkie postępowania przetargowe, które pozwolą nam wybudować zakład – mówi Krzysztof Żurowski, prezes zarządu LED LEASE SA należącej do Grupy Kapitałowej Luxima

Cała inwestycja została podzielona na kilka etapów. Między innymi jest to: budowa hali produkcyjnej, dostawy elementów związanych z przygotowywaniem konstrukcji obudów oświetlenia oraz produkcji elementów elektronicznych.

Wśród maszyn, które zostaną zakupione do właściwego funkcjonowania zakładu można wymienić urządzenia do produkcji elementów elektronicznych oraz elementy służące do produkcji obudów. Są to nowoczesne maszyny do montażu SMD, wtryskarki, urządzenia obrabiające oraz centra obróbcze.

Konstrukcje naszych opraw nie powodują zmniejszenia produkowanej masy roślinnej, pozwalają na produkcję piętrową i zwrócą się bardzo szybko w inwestycji – wspomina prezes.

Adrian Morel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj