Innowacje w farmacji kojarzą się zwykle z nowymi cząsteczkami chemicznymi, nowymi białkami, czy przeciwciałami monoklonalnymi. Ale, czy powinniśmy się ograniczać tylko leków?…

Pellicarnos jest spółką akcyjną, a jej zadaniem kliniczne potwierdzenie skuteczności kompozycji o charakterze żywności specjalnego zastosowania medycznego opartej na karnozynie i przeznaczonej do wspomagania leczenia ran przewlekłych. Udziałowcem spółki jest RDS Fund sp. z o.o., fundusz Venture Capital typu Bridge Alfa.

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dostosowana pod względem odżywczym do określonej choroby, zaburzenia lub schorzenia niesłusznie pozostaje w „cieniu” suplementów diety.

Pierwszym projektem, na którego realizację spółka dysponuje środkami wniesionymi przez Fundusz RDS, jest kompozycja żywieniowa przeznaczona do wspomagania leczenia ran przewlekłych. Jej głównym składnikiem jest karnozyna, której naturalnym źródłem jest mięso, szczególnie drobiowe.

Pewne kombinacje żywnościowe oparte na karnozynie mogą także okazać się skuteczne w zapobieganiu rozwojowi niektórych częstych i niebezpiecznych schorzeń, takich jak choroba tętnic obwodowych (PAD) czy przewlekła niewydolność nerek.

Jeśli tymi pomysłami zainteresuje się przemysł, nie pozostaną one tylko ciekawostką. Czy takie perspektywy zainteresują potencjalnych inwestorów ? Czas pokaże…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj