Wydział Matematyki i Informatyki, Collegium Mathematicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to nowoczesny ośrodek badań naukowych oraz kształcenia studentów w zakresie matematyki i informatyki.

Wydział jest cenionym ośrodkiem naukowym w zakresie matematyki teoretycznej. Wysoka renoma oraz kontakty z najważniejszymi ośrodkami międzynarodowymi sprawiają, iż co roku pojawia się na nim ponad 60 zagranicznych gości. Cyklicznie organizowane są również konferencje, a sami pracownicy chętnie i często biorą aktywny udział w międzynarodowych konferencjach naukowych na wszystkich kontynentach – co podkreśla pozycję wydziału na świecie w nauczaniu matematyki teoretycznej. Wydział oferuje również anglojęzyczne studia matematyczne oraz informatyczne cieszące się dużym zainteresowaniem studentów zagranicznych.

Już na początku lat 90. wydział silnie rozwijał nauki informatyczne, dzięki czemu w chwili obecnej jest ośrodkiem posiadającym uprawnienia do doktoryzowania oraz habilitacji w tym kierunku. Renoma wydziału sprawia, że cieszy się on dużym zainteresowaniem kandydatów na studia, poszukujących przyszłościowego zawodu. Aktywność wydziału w zakresie informatyki skupia się w dwóch kierunkach. Pierwszym jest rzecz jasna działalność naukowo – badawcza w ramach informatyki teoretycznej. Drugim aspektem jest natomiast praktyczna nauka informatyki we współpracy z otoczeniem biznesowym. Podpisano szereg umów o współpracę w zakresie dydaktyki z dużymi firmami informatycznym, takimi jak Samsung czy Allegro. Biznes wspiera kształcenie studentów w zakresie najnowocześniejszych technologii, delegując również swoich ekspertów na zajęcia.

Informatyka nauczana na wydziale wyrasta silnie z jego matematycznych korzeni – dzięki czemu wiedza przekazywana studentom ma charakter ponadczasowy i uniwersalny. To w połączeniu z nauką nowoczesnych technologii sprawia, iż student wybierający Wydział Matematyki i Informatyki, Collegium Mathematicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu może liczyć na zdobycie solidnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej gwarantującej dobry start na rynku pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj