Innowacji można szukać wszędzie – nawet w świecie serwisów streamingowych. Twórcy formatów, dostępnych na znanych platformach internetowych prześcigają się w walce o widza lub słuchacza. Często jednak jakość produkcji nie idzie w parze z treścią – lub odwrotnie. Miejscem łączącym te dwa kluczowe czynniki ma być nowo powstały kanał w serwisie YouTube „Ślady”. Dokąd będą chciały nas zabrać?

W miejsca nieoczywiste, zaskakujące i pełne sekretów. Kilka formatów, jeden cel – dostarczanie widzom interesujących, merytorycznych treści, realizowanych na wysokim poziomie. Początkowo producenci telewizyjni ze Śląska oraz popularyzatorzy nauki i innowacji, którzy postanowili połączyć siły, pójdą dwiema ścieżkami – „Śladami Zbrodni” i „Śladami Smaku”. Za pierwszy format odpowiadać będzie dobrze już znana szerokiemu gronu słuchaczy podcasterka true crime – Olga Herring. Podróż rozpocznie się tam, gdzie dla bohaterów poszczególnych odcinków już się zakończyła. Na jaw wyjdą zaskakujące fakty, a wszystko po to, by prawda faktycznie wyszła na jaw. Premierowy odcinek już 24 lutego, a zwiastun formatu znajdą Państwo poniżej.

2 marca wystartują natomiast „Ślady smaku”. W kulinarną podróż zabierze widzów Adriana Marczewska. Na krętych drogach nie zabraknie nieoczywistych i niepublikowanych dotychczas historii na temat tego, co na co dzień możemy znaleźć na naszych stołach.
Na kanale, historia będzie przeplatała się z teraźniejszością i przyszłością. W ramach formatu „Ślady Przyszłości” poznamy na ogół zawiłe ścieżki badań prowadzonych przez naukowców. Przedstawione zostaną one jednak w przyziemny sposób. Autorzy zaprezentują to, co innowacyjne i kluczowe dla naszego codziennego życia. Filmy podkreślą jak decyzje podejmowane dziś, mogą wpłynąć na naszą przyszłość, którą kreuje nie tylko świat nauki, ale także biznesu czy samorządu. „Ślady Przyszłości” to format najbliższy sercu portalowi Rzecz o Innowacjach – my bowiem także na co dzień wspieramy i promujemy idee, pomysły i rozwiązania, zmieniające nasze życie na lepsze.

Materiały w ramach poszczególnych formatów będą ukazywały się co dwa tygodnie. Jako redakcja portalu Rzecz o Innowacjach z niecierpliwością wyczekujemy pierwszych publikacji, a Was zapraszamy do wspierania i śledzenia „Śladów” – kto wie, gdzie mogą nas zaprowadzić.

Tomasz Handkus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj