Nie gonimy konkurencji, podążamy ścieżkami swoich klientów„.

Oring-Gumy posiada nowoczesny park maszynowy, pozwalający na współpracę z niemalże każdą branżą. Oferuje różnorodne możliwości obrabiania materiałów m.in. dzięki wykorzystaniu Waterjet, innowacyjnej, niezwykle precyzyjnej technologii, cięcia strumieniem wody.

Dzięki realizacji innowacyjnych projektów badawczo rozwojowych firma jest liderem w swojej branży. Flagowym rozwiązaniem jest zrealizowany w latach 2020 – 2023 projekt pt. „Prace badawczo-rozwojowe w zakresie rozwoju technologii przyrostowych oraz komercjalizacja wyników prac przez ORING-Gumy Małgorzata Aneta Matyja”. Pomysł zakładał opracowanie innowacyjnej technologii formowania struktur trójwymiarowych. W ramach tych działań, przy współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie powstał nowatorski produkt – wytłaczarka do nieutwardzonych materiałów budowlanych takich jak glina, beton czy inne masy. To jedyne takie urządzenie dostępne na rynku, bazujące na mechanizmie tłokowego wytłaczania materiału. Zostało wyposażone w wymienne dysze, co znacząco zwiększa jego funkcjonalność.

Produkt, będący efektem projektu wartego 9 492 864, 11 zł, dofinansowanego z funduszy europejskich kwotą 4 964 695, 38 zł jest łatwy w użyciu i dostosowany do potrzeb użytkowników. Wytłaczarkę zaprojektowano z myślą o wygodzie użytkowników, więc jest praktyczna i elastyczna w użytkowaniu, a możliwość łączenia jej z różnymi drukarkami 3D sprawia, że jest narzędziem uniwersalnym.

„Nie siadamy na laurach, niebawem rozpoczynamy prace nad kolejnym projektem, który ponownie zrealizowany zostanie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym. Tym razem do jego celów wykorzystany zostanie garnet, czyli, piach, będący odpadem jednej z naszych maszyn. Wraz z naukowcami skupimy się na wypracowaniu rozwiązań zmieniających jego przeznaczenie, z odpadu do dalszego wykorzystania” – podsumowuje Małgorzata Matyja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj