Rozmawiamy z Piotrem Kocelem, prezesem firmy ENGINIOUS na temat projektu pt. „Platforma EnginIous VH – innowacyjny, zautomatyzowany, oparty na algorytmach sztucznej inteligencji generator fotorealistycznych wirtualnych postaci”.

Polska branża gier wideo od lat jest jednym z najważniejszych sektorów polskiej gospodarki i kultury. CD PROJEKT S.A. to obecnie najwyżej wyceniana spółka na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, z wieloma bestsellerami w swoim portfolio (trylogia „Wiedźmin” sprzedana w ponad 50 milionach egzemplarzy) i doskonałymi perspektywami na przyszłość. Analitycy szacują, że nadchodzący „Cyberpunk 2077” powinien się sprzedać w aż 38 milionach egzemplarzy. Polski sektor gier to jednak nie tylko CD PROJEKT RED.

To projekt nowatorskiej platformy digitalowej będącej generatorem postaci 3D skierowany do branży gamingowej oraz filmowej. To aplikacja bazująca na MACHINE LEARNINGU oraz zaawansowanych SIECIACH NEURONOWYCH których zadaniem jest zamiana płaskiego rysunku 2D we w pełni edytowalny, foto realistyczny model 3D, wraz z RIGiem, gotowy do animowania.

Jak działa mechanika platformy?

Platforma działa w oparciu o      głębokie      uczenie maszynowe, które jest podkategorią     MACHINE LEARNING.
Najnowocześniejsze moduły AI będą przez dwa lata ( na każdy moduł ) poznawać systematykę budowy bryły postaci, budowy tekstury, map UV, możliwości modyfikacyjnych. Będą rozpoznawały kształty, kolory oraz posiadały zasób odpowiednich systemów szkieletów RIGowych. Tak żeby po ukończonym projekcie,nasz Sztuczny 3D Artysta był w stanie kreatywnie interpretować przestrzeń i na bazie zdobytej wiedzy modelować ją w 3D bez nadzoru oraz pomocy artystów zewnętrznych.

Wpłynie to nie tylko na czas ale i na podniesienie jakości powstających projektów.

Na czym polega innowacyjność projektu/platformy?

– Na skróceniu czasu produkcji postaci z tygodni a nawet miesięcy pracy do kilku minut

– Na zmniejszeniu kosztów tworzenia postaci 3D z kilkuset tysięcy do nawet kilkuset złotych

– Na fotorealizmie oraz możliwości wyboru sposobu przygotowania i detalu eksportowanych materiałów

Życzymy samych sukcesów Panie Prezesie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj