Stomatologia stale się rozwija. Za pomysłami, idą konkretne rozwiązania. Wśród autorów są polscy naukowcy.

Opracował innowacyjny implant stomatologiczny, prowadzi własną klinikę chirurgii stomatologicznej i realizuje projekt mający stworzyć system dronów do transportu medycznego. Dr n. med. Maciej Michalak, bo o nim mowa, to implantolog, chirurg stomatologiczny i naukowiec, którego działalność jest jednak znacznie szersza.

Twórcze idee pojawiały się u niego już na studiach, gdy wraz z kolegami prowadził i publikował w renomowanych czasopismach badania. W owym czasie trafiały one jednak ostatecznie do tzw. szuflady, a  naukowiec zajął się chirurgią stomatologiczną.

Dr Maciej Michalak stopniowo rozwijał własną działalność, która zaowocowała powstaniem autorskiej kliniki chirurgii stomatologicznej Maestria Clinic, w trzech miejscach w Warszawie. Różni się ona od innych tego typu gabinetów, gdyż nie jest sieciówką i nie oferuje usług na masową skalę. Wykonuje się w niej wiele unikalnych zabiegów, cechujących się wysoką innowacyjnością. Dr Michalak bazuje m. in. na komórkach macierzystych, czerpie z zaawansowanych technologii z całego świata, co jest pokłosiem wielu odbytych podróży m. in. do Włoch czy Japonii.

Maciej Michalak jest nie tylko naukowcem i implantologiem, ale także przedsiębiorcą i innowatorem. Skupia się na tworzeniu rozwiązań w zakresie technologii medycznej. Pierwszym projektem, który odniósł sukces było stworzenie najwęższego na świecie dwufazowego implantu tytanowego Universe 2,9, który jest obecnie produkowany przez szwajcarską fimę IML i z powodzeniem stosowany w kilkunastu krajach na całym świecie. To istotne rozwiązanie polega na znacznej miniaturyzacji i technologii zapewniającej dużą wytrzymałość.

Sporo czasu dr Michalak poświęca także dronom – pracuje między innymi nad zwiększeniem zasięgu lotu. W planach jest również opracowanie nowego sposobu dostarczania paczek kurierskich.

W dalszym ciągu naukowiec rozwija także zagadnienia związane z bruksizmem – schorzeniem, które dotyka coraz większą część społeczeństwa. Bruksizm może być skutecznie diagnozowany i monitorowany w trakcie snu, stąd opracowanie specjalistycznego narzędzia, jakim jest Bruksplat. Urządzenie podłączone pod dedykowaną aplikację w telefonie ma na celu analizę danych i przekazywanie ich na bieżąco lekarzowi. Urządzenie jest obecnie prototypem. Pozyskany został już jednak solidny partner, zainteresowany wprowadzeniem rozwiązania do prywatnej służby zdrowia.

Naukowiec może pochwalić się wieloma osiągnieciami. To m.in. tytuł „International Master in advenced oral surgery and dental Implantology”, przyznawany przez 100-letni Uniwersytet im. Aldo Moro w Bari. Otrzymał go jako pierwszy Polak w historii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj