Rozwój nowych technologii jest jednym z najbardziej pożądanych kierunków ekspansji współczesnych firm.

Takimi właśnie projektami rozwojowymi zajmuje się Lean-Tech sp. z.o.o. Na rynku funkcjonuje już od 9 lat. Na swoim koncie ma współpracę m. in. z UPM Raflatec, Lorenz Bahlsen czy ArcelorMittal. Na czele firmy stoją Paweł Drab i Krzysztof Szafraniec, którzy jednocześnie są jej założycielami.  Lean-Tech sp. z.o.o. zajmuje ważną pozycję na rynku intralogistyki w Polsce.

Jednym ze sztandarowych projektów firmy jest system transportu AGV, czyli inteligentny system pojazdów sterowanych autonomicznie. Firma Lean-Tech sp. z o.o. jako jedno z nielicznych przedsiębiorstw tej wielkości posiada w swojej strukturze organizacyjnej wyodrębniony dział badawczo-rozwojowy, który ma za zadanie opracowywanie i wprowadzanie innowacyjnych technologii w ramach prowadzonej działalności. Dział na bieżąco współpracuje z krajowymi oraz zagranicznymi jednostkami naukowymi.

W ostatnim czasie zespół badawczo-rozwojowy dążył do opracowania inteligentnego zrobotyzowanego systemu wykorzystującego roboty mobilne do transportu międzyprocesowego. Celem prac było rozwinięcie znajdującego się w ofercie firmy systemu AGV.  Finalnym wynikiem będzie całkowicie autonomiczne poruszanie się robotów.

Aktualnie zespół bierze udział w pracach związanych z realizacją projektu badawczego pt. „Zautomatyzowany inteligentny magazyn dla branży e-commerce”. Jest to tzw. „Szybka ścieżka” – konkurs organizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Kierownikiem projektu jest dr inż. Marcin Plewa, z którym Lean-Tech współpracuje od dłuższego czasu. Firma od momentu powstania nastawiona jest na rozwój i zaspokajanie współczesnych potrzeb w zakresie intralogistyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj