Międzynarodowa Wystawa Technicznych Innowacji, Patentów i Wynalazków „Invent Arena 2016” w Trzyńcu organizowana jest przez Hutę w Trzyńcu, która od połowy lat dziewięćdziesiątych jest jednym z czołowych innowacyjnych przedsiębiorstw w Republice Czeskiej.

Wystawa odbywa się pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców (IFIA). Patronat, nad wydarzeniem (ze strony czeskiej) udzielili: Wicepremier ds. Nauki, Badań i Innowacji, Minister Edukacji Młodzieży i Sportu, Minister Przemysłu i Handlu, Prezes Czeskiej Izby Gospodarczej, Prezes Czeskiej Akademii Nauk, Burmistrz Miasta Trzyniec.

Agencja Promocyjna Inventor organizuje ekspozycję polskich wynalazków i innowacyjnych rozwiązań opracowanych w instytutach badawczych, wyższych uczelniach i innowacyjnych przedsiębiorstwach podczas „Invent Arena 2016”.

Podczas imprezy wystawcy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia w dziedzinie innowacji techniczno-technologicznych, oraz wziąć udział w konkursie wystawy. „Udział w tego typu wystawach stwarza możliwości nawiązania współpracy z zagranicznymi partnerami w celu komercjalizacji wynalazków, a także pozwala na ocenę potencjału rynkowego prezentowanych innowacyjnych rozwiązań” – Wojciech Kółeczko.       

Dążąc do zwiększenia zasięgu dotarcia z innowacyjną propozycją polskiej nauki na arenie międzynarodowej jak i w kraju Agencja Promocyjna Inventor Sp. z o.o. podjęła starania o wsparcie patronackie polskiej ekspozycji.

Patronem Honorowym polskiej ekspozycji została Czesko-Polska Izba Handlowa. Patronatu udzieliły także Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze, Rada Główna Instytutów Badawczych, Pracodawcy RP, Fundacja Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki. Partnerami prezentacji są Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, Fundacja Verita, Izba Gospodarcza „Śląsk”, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.
Patronami medialnymi imprezy są: Rzecz o Innowacjach, Decydent, Biznesnetworking.pl, Przegląd Elektrotechniczny, Przegląd Geodezyjny, ”Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja”, Puls Innowacji (Puls Biznesu), Innowacyjna Firma INFO, Przegląd Techniczny, Elektronika, Talent.pl, Przegląd Mechaniczny, automatyka.pl, Forum Biznesu.pl, Chłodnictwo i Klimatyzacja, Radio Innowacje.

Kontakt:

W celu uzyskania dodatkowych informacji o udziale w imprezie prosimy o kontakt na adres Agencji Promocyjnej INVENTOR: e-mail:biuro@inventor-factory.pl  lub telefony 22 3927817; 600 921 999; 501 081 128.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj