Znamy finalistów konkursu Technology Showcase organizowanego przez SEMI w ramach imprezy European MEMS & Sensors Summit. Pięć firm powalczy o głosy uczestników we wrześniu.

Finał Technology Showcase odbędzie się 21 września w trakcie konferencji, która będzie miała miejsce we Francji. Finaliści, wybrani przez grono branżowych ekspertów, zademonstrują swoje dokonania w rozwoju układów MEMS i czujników przeznaczonych do gałęzi rynku powiązanych z IoT, elektroniką konsumencką, robotyką i biomedycyną.

„Gratulujemy finalistom Technology Showcase, wydarzenia w czasie którego uczestnicy mają szansę doświadczyć najnowszych i najbardziej fascynujących technologii sensorowych i MEMS we w pełni interaktywnym środowisku,” powiedział Laith Altimime, prezes SEMI Europe. „Pomimo, iż jest to pierwsza edycja Technology Showcase w ramach European MEMS & Sensors Summit, tak doskonała grupa współzawodników powinna sprawić, iż przypadnie ona naszym gościom do gustu.”

Finalistami Technology Showcase są:

Bosch Sensortec GmbH: BML050 – wysokce precyzyjny skaner MEMS dedykowany do aplikacji związanych z interaktywną projekcją laserową. Zawiera on wirtualny interfejs użytkownika dla aplikacji IoT takich, jak urządzenia domowe, tablety i roboty.

Fraunhofer Institute for Photonic Microsystems: Scalone Pojemnościowe Mikromaszynowe Przetworniki Ultradźwiękowe (CMUT – Integrated Capacitive Micromachined Ultrasonic Transducers) – miniaturowe, wysoce czułe, dostosowane do klienta sensory i węzły sensorów o niskim poborze mocy. Aplikacje, w których można je wykorzystać związane mogą być m.in. z interakcją człowiek-maszyna, robotyką biomedycyną czy inteligentnych systemach konsumenckich.

Hap2U: Piezoelektryczne siłowniki do inteligentnych aplikacji z panelami dotykowymi – pozwalają użytkownikom wyczuwać w dotyku slidery, pokrętła i guziki podczas pracy z ekranem. Innowacyjne podejście Hap2U do haptycznego feedbacku pozwala także zredukować zużycie energii przez urządzenia.

Philips Innovation Services: CMUT dla urządzeń ultradźwiękowych i nieultradźwiękowych – uzupełniają konwencjonalne technologie o cechy takie, jak wysoka przepustowość łącza, łatwa produkcja dużych szeregów i monolityczna integracja funkcjonalności ASIC. Fabryka MEMS należaca do Philipsa umożliwia produkcję CMUT na średnią i wysoką skalę.

Si-Ware Systems: Czujniki spektralne MEMS NeoSpectra – wyposażone w spektrometr FT-IR umieszczony na kości MEMS. Sensory NeoSpectra są małe, wysoce zintegrowane, skalowalne i niezawodne, a wszystko to za bardzo niską cenę, co czyni je idealnymi do wykorzystania w apliacjach typu in-field i inline w różnych gałęziach przemysłu, włącznie z elektroniką konsumencką.

Konferencja European MEMS & Sensors Summit organizowana przez SEMI oraz ich partnera strategicznego MSIG (MEMS & Sensors Industry Group) w tym roku została przeniesiona ze Stuttgartu do Grenoble we Francji. Odbywać się będzie na terenie MINATEC Innovation Campus w dniach 20-22 września.

źródło: inf.prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj