Spółka zaczynała swoją działalność od zwykłej hurtowni stali ponad 20 lat temu. Dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych podmiotów na rynku stali i liderem innowacyjnych technologii.

Rynek stali to trudna branża. Istnieje wiele zagrożeń, z którymi muszą liczyć się wszyscy uczestnicy. To między innymi wprowadzenie ceł, stale rosnące ceny stali, czy ograniczenia dostępu surowca i materiałów z krajów spoza Unii Europejskiej. Mimo tych trudności nie brakuje polskich firm, które doskonale sobie radzą, a nawet znajdują klientów poza granicami naszego kraju.

– Jednym z największych problemów w tej branży są rosnące ceny surowców i duża zmienność między popytem a podażą oraz wciąż rosnące koszty transportu i energii elektrycznej . To powoduje, że rynek ten jest bardzo niestabilny i podatny na duże zmiany i koniunkturalność  – tłumaczy Robert Schnabel – Prezes Zarządu Tesko Steel. – Mimo tego nie brakuje nam klientów zarówno z Polski jak i z krajów położonych blisko naszej granicy a leżących w EU. Sprzedajemy nasze produkty do Niemiec ,Austrii i Skandynawii  – to bardzo wymagające rynki, ale też do Czech, Słowacji i na Węgry a ostatnio również na Ukrainę.

Na rynku polskim spółka działa od 23 lat, wtedy powstało Tesko hurtownia wyrobów hutniczych. Już po dwóch latach działalności firma rozrosła się uruchamiając magazyny, które umożliwiały szybką sprzedaż oraz kompletację dostaw praktycznie każdego asortymentu wyrobów hutniczych. W tym samym roku podpisane zostały umowy dealerskie z czeskimi i słowackimi hutami na import wyrobów hutniczych w zakresie: profili czarnych kwadratowych i prostokątnych, rur czarnych i ocynkowanych ze szwem, kształtowników gorącowalcowanych oraz blach gorącowalcowanych. Trzy lata później w efekcie zmian organizacyjnych powstaje centrum logistyki oraz nowoczesna baza transportowa. To duża zmiana i od tej pory asortyment będący w ciągłej sprzedaży to ilość ponad ośmiu tysięcy ton gotowych wyrobów hutniczych w ciągłej dyspozycji na naszych magazynach.

W 2004 roku spółka zyskała certyfikat zgodności Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z PN-EN ISO 9001:2000. Obecnie w spółce wdrożony został system ISO/TS 16 949 pod rynek automotive ,gdzie spółka jest na końcowym etapie jego certyfikacji.

– Kiedyś podczas zagranicznej wizyty usłyszeliśmy dobrą radę – jeśli nie będziecie się rozwijać to będziecie się cofać, a jeśli będziecie się cofać, to jest po Was – dodaje prezes Schnabel. – Z tą dobrą radą z tyłu głowy budzimy się codziennie rano od kilku lat. Dlatego zaraz po otwarciu hurtowni zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, w czym możemy się specjalizować. W 2007 roku uruchomiliśmy Stalowe Centrum Serwisowe stanowiące najnowocześniejszą linię do cięcia blachy z kręgów. Drugą i trzecią nowoczesną linię do produkcji taśm uruchomiliśmy rok później i powiększyliśmy zdolności produkcyjne w przeciągu dwóch lat do poziomu 120 000 ton rocznie. W 2015 roku powstała czwarta i jedna z najnowocześniejszych linii na skalę europejską mogąca ciąć kręgi do grubości 25 mm w gatunkach stali  do S1100 MC. Zdajemy sobie sprawę, że firma aby się rozwijać musi ciągle szukać nisz na bardzo trudnym i konkurencyjnym rynku.

Obecnie spółka realizuje kolejny projekt pod nazwą „Wdrożenie innowacyjnej linii do przerobu kręgów z blach metalicznych i niemetalicznych”. Pozwoli to uzyskać pewną przewagę i będzie nas w sposób znaczący wyróżniać na tle konkurencji pod względem jakości jak również oferowanych nowych wyrobów do tej pory nie produkowanych w Polsce.

– Jakość jest warta swojej ceny – podkreśla Robert Schnabel. – Jesteśmy jej pewni. Pracujemy na całkowicie nowych i technologicznie najbardziej zaawansowanych  liniach produkcyjnych, które są w stu procentach zaprojektowane i dedykowane tylko pod nasze potrzeby i produkcję. Nigdy nie stosowaliśmy i na pewno nie będziemy stosować przestarzałej technologii bez faktycznej wartości dodanej dla naszych produktów. Mamy sprawdzonych dostawców surowców, którzy gwarantują jakość i przede wszystkim powtarzalność naszej produkcji. Ta jakość oferowanych i produkowanych przez nas wyrobów jest bardzo ceniona przez naszych odbiorców ,którzy niejednokrotnie zwracają nam uwagę na ten aspekt naszej współpracy ,co potwierdza wciąż rosnące zapotrzebowanie na produkty najwyższej jakości. Za swoją działalność firma została wyróżniona nagrodami: Przedsiębiorstwa Fair Play,  Gepardy Biznesu, Gazele Biznesu, Diament Forbes’a, Diament Polskiej Jakości i Diament Polskiego Eksportu. Podczas tegorocznej, trzeciej już, edycji Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 w Uniejowie zarząd spółki odbierze także Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju przyznawaną przez Centrum Inteligentnego Rozwoju.

Kolejne lata to dalszy rozwój spółki ,która planuje robotyzację i automatyzację linii i procesów produkcyjnych i magazynowych ,co z kolei powinno przełożyć się na dalszy wzrost produkcji oraz jakość oferowanych przez spółkę wyrobów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj