Rozwiązania LDEE oparte na najlepszych standardach europejskich, zapewniają komfort, trwałość i oszczędność energii.

Spółka Lubelski Dom Efektywny Energetycznie opracowała technologię produkcji wysokiej jakości budynków o bardzo niskim zużyciu energii. LDEE

– Obiekty, które wznosimy spełniają standardy NF15. To oznacza, że budynek zużywa nawet dziesięciokrotnie mniej energii w stosunku do tradycyjnego budownictwa – mówi Małgorzata Najdyhor, wiceprezes LDEE. Budynek 100m2 zużywa około 400 zł rocznie na ogrzewanie, chłodzenie, ciepłą wodę i wentylację– Oprócz niskich kosztów eksploatacji nasi klienci doceniają komfortową aurę panującą we wnętrzu budynku. Idealny rozkład temperatury, stał roczna temperatura i wilgotność oraz świeże powietrze to główne atuty tego budownictwa, które stanowią także jego walory zdrowotne. Tradycyjne budynki nie są na ogół należycie wentylowane. Ilość tlenu ma duże znaczenie w przypadku budynków użyteczności publicznej, a zwłaszcza tych, w których przebywają dzieci. Mieszkając w LDEE, mieszkamy w otoczeniu materiałów naturalnych, które jonizują nas ujemnie, dzięki czemu wydzielają się w naszych organizmach endorfiny – dodaje Małgorzata Najdyhor.

 

– Dzięki prefabrykacji oraz skróceniu czasu budowy obalamy mit o drogim budownictwie energooszczędnym. Nasi klienci otrzymują najwyższą jakość i pewność wykonania w cenie 3 715 zł brutto za 1 m2, przy średniej cenie budowy jednorodzinnego domu tego typu w Polsce na poziomie 6 000zł/m2- 6 500 zł/m2 – podkreśla M. Najdyhor.

Klienci otrzymują jako załącznik do umowy tzw. Standardy LDEE – gdzie na kilku stronach opisane jest z czego składa się budynek i jak jest wyposażony. Brak określeń pozostawiających niedopowiedzenia i pole na interpretację standardu pozwala uzyskać pełną informację.

Niskie koszty budowy oraz eksploatacji budynków wznoszonych w technologii LDDE to nie wszystkie zalety tej formy budownictwa.

– Atutem jest też fakt, że domu nie budujemy bezpośrednio ze środków klienta. Zawsze korzystamy z bezpiecznego rachunku powierniczego. Komfort użytkowania wynika także z gwarancji i skodyfikowanych, niskich kosztów serwisu. Takiemu budynkowi nie trzeba poświęcać dużo czasu – podsumowuje M. Najdyhor, wiceprezes zarządu spółki Lubelski Dom Efektywny Energetycznie.

Co ważne, technologię LDEE można zaadoptować do większości projektów i wznosić budynki mieszkaniowe, użyteczności publicznej czy przemysłowe (jak wykazał europejski projekt Renew School). Uzyskanie standardu odpowiedniego standardu energetycznego uprawnia do uzyskania dopłaty z NFOŚiGW – w programie LEMUR, a dokumentacja do uzyskania certyfikatu jest zawarta w cenie budynku.

 

LDEE_PNG_BEZ TŁA

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawe ciekawe ale ten dom chyba nie był budowany z prefabrykatów? Nieprawdaż?? No ok garaż był zrobiony i to nie z prefabrykatów a z półperfabrykatów. Cena za metr na pewno nie wynosiła 3715PLN. Prawda?? Z jakością chyba też były problemy??? Prawda?? Myszki hasały w ociepleniu jak oszalałe a ich truchełka pewnie pozostają w ścianach do dnia dzisiejszego. hehehehe. A przy okazji dom budowała / lepiła spółka Bio Energy System II należy się przy tym zastanowić dlaczego II a nie I . Można to sprawdzić na forach a przede wszystkim w KRS. Przestrzegam.

    • 3700 zł za NF 15 to cena mniej więcej podobna u wielu oferentów. Na dziś jednak standard ten nie jest wymagany. Nie będzie też wymagany i w 2021 roku. Dom energooszczędny da się zbudować za 2500 zł / m2 i to jest i tak w górnym obszarze możliwości Polaków. Różnica w oszczędności energii pomiędzy takim domem NF 15 a domem energooszczędnym to 3-5 tys zł rocznie. Warto więc dopłacać 100 tys zł do NF 15 (przy 100 m2 powierzchni)? Mam wątpliwości. Pozdrawiam Adam Kleczewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*