„Samozatrudnienie”, „Nowa szansa, lepsze jutro”, „Nowe horyzonty” czy „Ścieżka sukcesu” – te optymistycznie brzmiące hasła podbudowują i dają nadzieję. Ale nie są to puste slogany. To też nazwy programów unijnych, które realnie poprawiają sytuację życiową wielu osób w Polsce.

Oczywiście nie da się przekuć słów w praktykę bez profesjonalistów, którzy odpowiadają za realizację działań skierowanych do ludzi szukających swojego miejsca na rynku pracy. Akademia Kształcenia Europejskiego Krzysztof Kuryłowicz od lat pomaga osobom wykluczonym społecznie, szukającym swojej ścieżki kariery, czy też mających już pomysł na dalszą drogę zawodową, ale niekoniecznie mających pieniądze, by wcielić pomysł w życie.

Działania AKE zostały w ostatnim czasie docenione i przedstawione szerokiej opinii publicznej. Firma otrzymała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2018 przyznawaną pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP w kategorii: Innowacje społeczne.

Podczas trzeciej gali PNIR, która odbyła się 19 października w czasie trwania Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie – statuetkę za dotychczasowe osiągnięcia odebrał właściciel firmy, Krzysztof Kuryłowicz.

Jesteśmy dumni, że ktoś zauważył i doceniła naszą pracę. Cieszymy się, że widzi się problem aktywizacji ludzi w kontekście zmian na obecnym rynku pracy – mówi Joanna Kuryłowicz, koordynator projektów realizowanych przez AKE, a prywatnie żona właściciela.

Pani Joanna nie ukrywa, że czas na celebrowanie wyróżnienia nie mieli z mężem zbyt dużo. Zaraz po forum wrócili do codziennej pracy i pomocy swoim podopiecznym. A na brak zajęć nie mogą narzekać.

Akademia Kształcenia Europejskiego prowadzi w tej chwili 16 projektów – trzy są nowe, a cztery się zamykają. Firma oferuje wsparcie w kilku obszarach. Pierwszy kieruje do osób do 29. roku życia. W ramach programu unijnego POWER – Wiedza, Edukacja, Rozwój.

– W przypadku młodych osób stawiamy kompleksową diagnozę. Oceniamy ich predyspozycje, udzielamy doradztwa zawodowego, wsparcia psychologa i coacha, a także organizujemy szkolenia. Te działania pomagają im wejść na rynek pracy – tłumaczy Joanna Kuryłowicz.

Firma uzyskuje także dotacje dla ludzi, którzy mają swoją wizję własnego biznesu. – Pokazujemy im wszystkie za i przeciw prowadzenia działalności gospodarczej, a gdy już uzyskają pieniądze na jej rozpoczęcie – pilotujemy ich działalność przez 12 miesięcy, oferujemy wsparcie pomostowe, marketingowe czy prawne – wylicza koordynator projektów.

Trzecią grupa osób, która współpracuje z AKE, to ludzie, którzy zmagają się z ubóstwem, które  niejednokrotnie jest konsekwencją nałogów czy niewłaściwych wyborów życiowych. Pracownicy AKE wyciągają do nich pomocną dłoń i pomagają stanąć na nogi.

Firma działa we Wrocławiu, ale swoje oddziały ma też w pięciu innym miastach. Każdy, kto chce zmienić swoje miejsce na rynku pracy, może liczyć na pomoc ze strony AKE we Wrocławiu lub w oddziałach w Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Tomaszowie Mazowieckim i Tarnowie.

CENTRALA FIRMY:

Akademia Kształcenia Europejskiego Krzysztof Kuryłowicz
ul.Gubińska 8/36 54-434 Wrocław
Tel./Fax 71 720 85 99
Tel.: 503 406 048; 607 764 450
e-mail: ake@post.pl

Jakub Maksymowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*