Bogatynia to gmina, która umiejętnie wykorzystuje swoje szanse rozwojowe i transgraniczne położenie. Umiejscowiona na styku trzech państw – Polski, Czech i Niemiec jest doskonałym miejscem do zainwestowania i zamieszkania.

– Niewątpliwym atutem Gminy Bogatynia jest jej transgraniczne położenie, które daje mnóstwo możliwości. Gmina jest bardzo dobrym miejscem do lokowania inwestycji, a dostępność do nowoczesnych połączeń drogowych to dodatkowy atut – mówi, Dominik Matelski, zastępca burmistrza ds. inwestycji. Na terenie gminy znajduje się około 26 hektarów terenów inwestycyjnych.

Głównym założeniem Samorządu jest stworzenie odpowiednich warunków do prowadzenia udanego biznesu, a także stworzenie jak największej ilości miejsc pracy. Każdy lokujący u nas własny kapitał może liczyć na uzbrojenie terenów pod nowe inwestycje, umożliwienie – na dogodnych warunkach – zakupu niezbędnych terenów pod inwestycje, pomoc w załatwieniu spraw formalno – prawnych oraz w skompletowaniu przyszłej załogi. W listopadzie 2016 roku Gmina Bogatynia otrzymała Certyfikat „Gmina Przyjazna Inwestorowi” – przyznaje Dominik Matelski.

Bogatynia to nie tylko tereny inwestycyjne. Infrastruktura społeczna ma niewątpliwie bezpośredni wpływ na poziom atrakcyjności inwestycyjnej regionu, dlatego gminne inwestycje skupione są na poprawie jakości życia mieszkańców.  Jednym z wielu projektów gminy jest: „Budowa kompleksu rekreacyjnego w ramach rewitalizacji terenów rekreacyjnych Zalew w Bogatyni”. Projekt realizowany jest w ramach RPO WD na lata 2014-2020.

Równie ważnym przedsięwzięciem realizowanym przez Samorząd jest projekt: „Rewitalizacja Centrum Bogatyni – etap I  Budynek „Dworzec historyczny”, który powstanie w ramach RPO WD na lata 2014-2020.

– Działania samorządu doceniane są przez szereg instytucji. Gmina Bogatynia otrzymała wiele nagród, wyróżnień oraz tytułów. Od lat stawiamy na rozwój gminy. Wszystkie inwestycje są szeroko konsultowane społecznie. Zależy nam, aby mieszkańcy utożsamiali się z gminą i czuli się gospodarzami tej ziemi. Każdego roku organizujemy mnóstwo przedsięwzięć angażując mieszkańców. Działalność wielu organizacji i stowarzyszeń, sprzyja rozwojowi regionu – zapewnia Dominik Matelski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj