Dobra woda, czyste środowisko, zadowoleni mieszkańcy” – to motto przyświeca Średzkiej Wodzie od lat.

Działalność wodno-kanalizacyjnego przedsiębiorstwa Średzka Woda skupia się przede wszystkim na podnoszeniu jakości życia mieszkańców Środy Śląskiej.

Należy patrzeć na nasze działania w tym względzie holistycznie. Przyczyniamy się do poprawy jakości stanu środowiska oraz życia każdego mieszkańca gminy nie tylko poprzez podłączenie go do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W każdej skanalizowanej przez nas miejscowości położyliśmy asfalt, co przekłada się w sposób oczywisty na wygląd miejscowości, ale również rozwiązuje problemy komunikacyjne mieszkańców – tłumaczy Antoni Biszczak, prezes Średzkiej Wody.

OS_reaktory biologiczneDo 2015 roku w wyniku działań przedsiębiorstwa skanalizowano 13 miejscowości.  Rozbudowano i zmodernizowano także komunalną oczyszczalnie ścieków w Środzie Śląskiej. Dzięki wsparciu z funduszy unijnych stworzono również ok. 60 km kanalizacji sanitarnej, ponad 3 km kanalizacji deszczowej oraz niecały 1 km sieci wodociągowej. Nakłady inwestycyjne wyniosły blisko 60 mln zł. Z czego 17,8 mln zł pochodzi z dotacji rozwojowej z Funduszu Spójności oraz ponad 4 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pozostałą część pokryła spółka ze środków własnych, dotacji gminy oraz pożyczki z WFOŚ we Wrocławiu.

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu 2-3 lat uda nam się skanalizować całą gminę w 100 proc. W tym roku podłączonych do sieci kanalizacyjnej zostało 187 mieszkańców Gozdawy i Wojczyc– zapewnia prezes. Do roku 2020 do grona skanalizowanych miejscowości dołączy jeszcze 5 nowych.

- Zakończenie licznych inwestycji związanych z doprowadzeniem kanalizacji do wszystkich miejscowości w gminie nie spowoduje oczywiście, że spoczniemy na laurach – przekonuje Antoni Biszczak. – Na terenie gminy tworzone są zarówno nowe zakłady przemysłowe jak i budownictwo mieszkalne. Skutkuje to tym, że co roku budujemy po kilka kilometrów nowych wodociągów oraz kanalizacji. Zajmujemy się również modernizacją już stworzonych sieci, tak by utrzymać poziom sieci wodno-kanalizacyjnej na najwyższym poziomie. Najważniejsza zawsze była i będzie dla nas jakość życia mieszkańców gminy i wokół tego nasze działania będą się koncentrować również w przyszłości.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj