Gminy otrzymają granty na przeprowadzenie szkoleń w obszarze kompetencji cyfrowych dla swoich mieszkańców – zapowiada Ministerstwo Rozwoju.

Jak informuje resort rozwoju, gminy – samodzielnie lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi – otrzymają granty na przeprowadzenie szkoleń z umiejętności cyfrowych dla swoich mieszkańców.

Wsparcia udzielą im operatorzy wybrani w konkursie ogłoszonym na stronie https://cppc.gov.pl/nabor-wnioskow-popc-3-1-trzeci-konkurs/ w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

O dofinansowanie ubiegać mogą się organizacje pozarządowe, powiaty, województwa, uniwersytety trzeciego wieku (i partnerstwa między nimi). Nabór wniosków prowadzony będzie w tzw. rundach, pierwsza potrwa od 4 września do 3 października 2017 r.

Do rozdysponowania jest 160 mln zł, są to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa.

W projekcie grantowym występuje operator (wnioskodawca oraz ewentualni partnerzy) oraz grantobiorcy (JST na poziomie gmin – samodzielnie lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi). Gminy będą musiały złożyć wniosek o grant.

Wybrani operatorzy grantów, przekażą gminom środki na realizację szkoleń, stworzą scenariusze szkoleniowe i przygotują instruktorów do pracy z uczestnikami kursów. Będą współpracować z gminami i monitorować ich działania szkoleniowe w zakresie kompetencji cyfrowych.

Rezultatem działania ma być przeszkolenie ponad 200 tysięcy obywateli, którzy ukończyli 25 lat. Na zajęciach dowiedzą się m.in., jak założyć własny biznes przez internet, jak korzystać z zasobów kultury w sieci i z usług elektronicznej administracji oraz bankowości.

Wnioski o dofinansowanie projektu przyjmowane będą w formie elektronicznej, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, za pośrednictwem aplikacji internetowej, udostępnionej pod adresem: https://popc03.cppc.gov.pl.

Instytucją Organizującą Konkurs jest:
Centrum Projektów Polska Cyfrowa
ul. Spokojna 13A
01-044 Warszawa

Pytania można przesyłać na adres e-mail: konkurs3.1-pytania@cppc.gov.pl.

źródło: www.samorzad.pap.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj