Politechnika Śląska stawia na ciągły rozwój. O kluczowych projektach opowiedziała Profesor Aleksandra Kuzior, prodziekanem ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Organizacji i Zarządzania, prezeska Śląskiego Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju.

Profesor była kierownikiem i uczestnikiem licznych projektów. To m.in.  „Miasto Przestrzenią Rozwoju”. W jego ramach PŚ przeprowadziła badania, warsztaty ekologiczne i opracowała Miejski Standard Dostępności. Miasto Zabrze, będące Liderem projektu, dokonało zaś m.in. rewitalizacji wybranych przestrzeni miejskich.

Kolejny kluczowy projekt to „Sektorowa Rada ds. Kompetencji Nowoczesnych Usług Biznesowych”, który pozwolił na wdrożenie rekomendacji, dotyczących zapotrzebowaniu na kompetencje w sektorze NUB. Opracowano i włączono do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji kwalifikację rynkową z zakresu zarządzania procesami w centrach NUB, co jest niewątpliwą innowacją.

Politechnika Śląska zrealizowała także projekt „Kompleksowe wsparcie społeczności lokalnych i instytucji samorządowych w ramach trzeciej misji uczelni”. Działania obejmowały tworzenie innowacyjnych form aktywizacji społecznej i edukacyjnej różnych grup społecznych z obszaru oddziaływania uczelni, zgodnie z lokalnymi i regionalnymi potrzebami. Obecnie Profesor złożyła kolejne wnioski projektowe i liczy na ich pozytywne rozpatrzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj