Rolnicy inwestują środki w nowoczesny park maszynowy, genetykę zwierząt, kupują najlepszy materiał siewny. Jednak ciągle zbyt mało uwagi poświęcają badaniu gleby i stosowaniu innowacyjnych nawozów. Firma Vitera stara się zmieniać nastawienie hodowców, uświadamiając ich, jak zwiększyć plony, wykorzystując do tego innowacyjne produkty. Jak tego dokonać – to w rozmowie z Kacprem Matuszakiem zdradza Romuald Wołyniec, prezes przedsiębiorstwa.

Jakość upraw i dobro rolników to cel nadrzędny firmy, dlatego wysokiej klasy nawozy importowane są z Hiszpanii…

Romuald Wołyniec: Tak, w swojej ofercie posiadamy stymulatory wzrostu, preparaty ochronne i ekologiczne. Dedykowane one są do wszystkich rodzajów upraw. Są wysoko skoncentrowane i wystarczy niewielka ilość aby podnieść efekt plonotwórczy

Nowoczesne produkty cieszą się dużym uznaniem nie tylko w Polsce. Innowacyjne nawozy są dystrybuowane do krajów nadbałtyckich, do Czech, Słowacji, na Ukrainie czy do Białorusi. Z czego wynika jakość oferty?

R. W.: Vitera korzysta z bogatego doświadczenia firmy Hiszpańskiej w zakresie stosowania preparatów nawozowych i fizjostymulatorów. Jednocześnie mamy możliwość wymiany doświadczeń z siostrzanymi spółkami grupy Vitera, które działają w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dbamy o rzeczywiste potrzeby naszych partnerów biznesowych, opracowując koncepcje indywidualnej współpracy profilowanej pod kątem konkretnych odbiorców

Co wyróżnia firmę Vitera na tle konkurencji?

R.W.: Naszym priorytetem jest wdrażanie na rynek wyłącznie preparatów najwyższej jakości, które łączą efektywność z racjonalizacją kosztów. Wraz z profesjonalnymi producentami oraz jednostkami naukowo-badawczymi prowadzimy też badania i doświadczenia polowe. Dzięki temu na bieżąco weryfikujemy skuteczność rekomendowanych rozwiązań.

– Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Kacper Matuszak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj