Kock to miejscowość w województwie lubelskim o bogatych tradycjach historycznych sięgających XIII wieku. Korzystne położenie geograficzne oraz oferta władz gminy stwarza także świetne warunki dla potencjalnych inwestorów.

Działania włodarzy Kocka są przykładem wzorowego prowadzenia polityki samorządowej sprzyjającej inwestorom i przedsiębiorcom. Mowa o wysokiej skuteczności w pozyskiwaniu środków unijnych oraz aktywnym rozwoju infrastruktury technicznej i społecznej (według Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”).

Na terenie gminy znajduje się ponad 103 ha terenów specjalnie przygotowanych dla przyszłych inwestorów. Są to obszary wydzielone pod aktywność gospodarczą i budownictwo przemysłowe – w większości posiadają podłączenie do mediów oraz sąsiadują w pobliżu utwardzonych dróg i ważnych szlaków komunikacyjnych. Gmina położona jest 140 km na południe od Warszawy i 53 km na północ od Lublina i leży w połowie drogi pomiędzy dwoma miastami powiatowymi – Radzyniem Podlaskim oraz Lubartowem. Stanowi węzeł komunikacyjny, w którym zbiegają się drogi krajowe nr 48 (łączy Łódź z Lublinem) i nr 19 (łącząca aglomerację rzeszowską, lubelską i białostocką) oraz droga wojewódzka nr 808, która przebiega przez powiaty lubartowski i łukowski. Nie bez znaczenia jest też bliskość granicy polsko-ukraińskiej (145 km) i polsko-białoruskiej (88 km), a także położenie portu lotniczego w Lublinie (53 km).

Poza infrastrukturą – gmina pomaga przedsiębiorcom w zakresie formalno-prawnym oraz pozyskiwaniu pracowników, którzy w zdecydowanej większość stanowią osoby w wieku produkcyjnym (liczba mieszkańców obecnie wynosi 6841 osób). Atrakcyjne, w porównaniu z dużymi aglomeracjami miejskimi, są również niewątpliwie niższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej oraz spore ulgi inwestycyjne, które gmina oferuje podmiotom chcącym zasilać gospodarkę regionu.

Ponadto, należy do jednych z najstarszych ośrodków osadniczych na ziemi łukowskiej. Położenie geograficzne, które sprzyja potencjalnym inwestycjom, ma także wiele walorów krajobrazowych. Kock położony jest nad rozległą doliną Wieprza i Tyśmienicy, zagospodarowaną łąkami i stawami, a w okolicy miasta znajdują się miejsca poświęcone pamięci narodowej. Czyni to gminę atrakcyjną nie tylko pod względem gospodarczym i inwestycyjnym, ale także pozwala postrzegać ją jako atrakcyjny ośrodek turystyczny, historyczny i kulturalny.

Szczegóły dotyczące terenów inwestycyjnych znajdują się na oficjalnej stronie internetowej urzędu gminy Kock: Kock – Tereny inwestycyjne

Tomasz Bojnicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj