Gruntownie przygotowany plan poprzedzony analizą potrzeb przyszłych mieszkańców osiedla, to pierwszy krok na drodze do kolejnego sukcesu inwestycyjnego Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa” w Warszawie.

Spółdzielnia „Lazurowa” funkcjonuje od ponad czterdziestu lat, jednak to na przestrzeni ostatnich pięciu, jej członkowie i zarząd postanowili zmienić podejście do sposobu zagospodarowania swojej przestrzeni życiowej.

– Matematyki nie sposób oszukać i tak korzystając jedynie ze środków pochodzących z funduszu (wpłaty mieszkańców), potrzebowalibyśmy co najmniej dziesięciu lat, aby załatwić tylko bieżące potrzeby remontowe. Dlatego powstał pomysł inwestycji, która nie tylko zapewni poprawę warunków życia mieszkańców, ale jednocześnie pozwoli na zgromadzenie znacznych środków finansowych poprzez sprzedaż nieruchomości na zewnątrz – o początkach projektu „Lazurowy Zakątek” opowiada Zbigniew Gaca-Richter, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa”.

W procesie realizacji są już kolejne inwestycje, których rozmach może budzić podziw konkurencji. „Lazurowe Ogrody” to projekt, który zrodził się z obserwacji potrzeb mieszkańców, a zakłada budowę czterech budynków – 218 mieszkań oraz prawie 300 miejsc parkingowych i postojowych w obrębie osiedla.. Klientami najczęściej są mieszkańcy spółdzielni, którzy kupują mieszkania (po kosztach budowy) w większości swoich dzieci.

– Zależy nam na tym, aby zaoferować dobry produkt, w dobrej cenie. Nie zaciągamy żadnych kredytów na realizację naszych inwestycji. Cała umiejętność polega na tym żeby proces inwestycyjny przebiegał płynnie, a mieszkania mogły być sprzedawane w cenie akceptowalnej przez wszystkie potencjalne środowiska nabywców. Cena za metr kwadratowy dla zewnętrznych nabywców lokali, w obecnie realizowanej inwestycji to 5900 – 6300 zł. W następnej inwestycji tj„ Lazurowej Przystani” cena nie przekroczy 7500 złotych/m2. Klienci otrzymują budynki zrealizowane z dbałością o użycie najwyższej jakości materiałów budowlanych i najnowocześniejszych technologii – dodaje Zbigniew Gaca-Richter.

Inteligentne planowanie wyróżnia projektantów sukcesów Spółdzielni „Lazurowa”. Planowanie rozpoczyna etap obserwacji, który zawiera się w bieżącym monitorowaniu zapotrzebowania mieszkańców na konkretne usługi. Następnie przeprowadzona zostaje gruntowna analiza rynku. Oczywiście za projekt odpowiadają architekci, jednak jak wspomina Prezes Spółdzielni „Lazurowa”, jednym z kluczowych etapów jest udostępnienie przyszłym mieszkańcom kart katalogowych lokali, dzięki czemu mogą wnosić uwagi co do aranżacji swojego przyszłego domu. – Pozwala to na wytworzenie naprawdę ciepłej atmosfery przy zakupie mieszkania, w której klient ma poczucie, że projektuje swoje mieszkanie, że szyje je na swoją miarę – podkreśla Zbigniew Gaca-Richter.

Sukcesem „lazurowych realizacji” pozostaje dbałość o otoczenie, w którym przyjdzie zamieszkać przyszłym (lub obecnym) członkom spółdzielni. Duża ilość świetnie zachowanej zieleni, place zabaw i elementy małej architektury stanowią o atrakcyjności tego miejsca. Osiedle mimo odległości od głównej arterii miasta, jest świetnie skomunikowane z centrum miasta, a inwestycją towarzyszącą projektowi będzie budowa garażu wielopoziomowego przeznaczonego dla mieszkańców (4 kondygnacje, 150 miejsc parkingowych), który służył będzie społeczności.

Dzięki inteligentnemu procesowi planowania inwestycji, który uwzględnia zapoznanie się z potrzebami mieszkańców, osiedle nie tylko zmieniło swój pierwotny charakter, ale jednocześnie pozostaje jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji mieszkaniowych w Warszawie. Prezes Zarządu Zbigniew Gaca-Richter podsumowuje – udało nam się przekonać członków spółdzielni, aby zakupić działkę w celu budowy lokali użytkowych, które będą służyły poprawie warunków życia mieszkańców – przedszkole, lokale służby zdrowia, miejsca na działalność klubową. Architektonicznie dbamy o to aby nawiązywać do istniejących warunków. Mieszkańcy w obecnie realizowanej inwestycji na parterach mają ogródki. Lokale użytkowe usytuowane są tylko ze strony ulicy, z odpowiednią ilości zatok parkingowych, a otacza nas świetnie zagospodarowana zieleń. I dlatego właśnie mieszkańcy naszego osiedla, i ci obecni i ci przyszli, czują się z nami bezpiecznie. Dbamy o ich komfort pozwalając uczestniczyć w kształtowaniu miejsca, w którym spędzą większą część swojego życia – w osiedlu szytym na miarę mieszkańca.

lazurowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj