10 stycznia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło II Konkurs w ramach Programu Sektorowego INNOCHEM. „INNOCHEM to istotne wsparcie w rozwoju innowacyjności sektora chemicznego, a tym samym duży krok na drodze budowy nowoczesnej gospodarki Polski” – mówi dr inż. Tomasz Zieliński, prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

INNOCHEM to jeden z prowadzonych przez NCBR programów, które mają wzmocnić innowacyjność kluczowych sektorów gospodarki. INNOCHEM jest jednocześnie pierwszym w historii prowadzonym na skalę kilkuset milionów PLN programem związanym z dofinansowaniem innowacyjnych projektów w przemyśle chemicznym.

„Innowacyjność jest nierozłącznym elementem funkcjonowania branży chemicznej. Mechanizmy wsparcia innowacyjności takie jak INNOCHEM istotnie wpływają na poprawę poziomu konkurencyjności nie tylko branży chemicznej, ale także sektorów powiązanych, a w efekcie całej gospodarki Polski. I Konkurs w Programie INNOCHEM przyniósł duże zainteresowanie przedsiębiorstw chemicznych, a także wysokie oceny niezależnych ekspertów dla szeregu projektów innowacyjnych. To dobra prognoza dla II Konkursu” – mówi dr Zieliński, podkreślając, że w pilotażowym naborze wniosków eksperci Narodowego Centrum Badań i Rozwoju rekomendowali do dofinansowania 31 projektów z 49 zgłoszonych.

„Sektor chemiczny należy do jednej z najbardziej perspektywicznych gałęzi polskiej gospodarki, a dzięki wsparciu z Programu INNOCHEM polskie przedsiębiorstwa chemiczne mają szansę szybciej uzyskać znaczącą przewagę konkurencyjną w oparciu o efekty prac B+R. Wierzę, że podjęta przez PIPC inicjatywa stanie się krokiem milowym w rozwoju polskiego sektora chemicznego” – mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Wnioski w II Konkursie w ramach INNOCHEM-u będą przyjmowane od 1 marca do 28 kwietnia br. Alokacja środków w II Konkursie wyniesie 180 mln PLN. To o 60 mln PLN więcej niż w pierwszym konkursie, prowadzonym w 2016 r.

Więcej informacji nt. Programu INNOCHEM znajduje się na stronach internetowych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (www.ncbr.gov.pl) oraz Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego (www.pipc.org.pl).

Źródło: Centrum Prasowe Polskiej Agencji Prasowej (http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/68689,1,miliony-na-innowacje-w-przemysle-chemicznym-narodowe-centrum-badan-i-rozwoju-oglasza-ii-konkurs-w-pr)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj