Z każdym rokiem rośnie udział samochodów elektrycznych na polskim rynku motoryzacyjnym. Wraz z ilością aut rośnie również zapotrzebowanie na stacje ładowania, których jednym z czołowych dostarczycieli jest firma Stacjeladowania.com z Zielonej Góry. Dzięki współpracy z szeregiem producentów umożliwia dostosowanie oferty do potrzeb klientów, zapewniając tym samym precyzyjne rozwiązania, nie ograniczające się jedynie do dostarczenia niezbędnych do uruchomienia instalacji, ale również kompleksowej obsługi posprzedażowej.

Stacjeladowania.com na rynku pojawiły się w 2019 roku. Firma zajmuje się dostarczaniem, montażem i koordynacją odbiorów UDT stacji ładowania samochodów elektrycznych. Zlokalizowana w Zielonej Górze firma, dzięki współpracy z krajowymi i zagranicznymi producentami jest jednym z czołowych dostawców rozwiązań z zakresu elektromoblilności w Polsce.

– Przed rokiem 2020 w Polsce funkcjonowało kilkaset stacji, na których naładować można było baterię w samochodzie elektrycznym. Uznaliśmy, że zwiększenie liczby punktów ładowania z jednej strony może stać się naszym wkładem ro rozwój elektromobilności, z drugiej – stanowi słabo zagospodarowaną, a jednocześnie perspektywiczną gałąź gospodarki. Dzisiaj tych stacji jest już ponad trzy tysiące, z czego kilkaset to nasze realizacje – mówi Adam Agacki, prezes zarządu firmy Stacjeladowania.com Sp. z o.o.

W większości klientami Stacjiladowania.com są przedsiębiorstwa elektryfikujące swoją flotę. W związku z tym często pojawia się problem, jak te samochody ładować i jak rozliczać energię, służącą do zasilania aut.

– Często przy wdrażaniu naszych rozwiązań pojawiają się pytania dotyczące nie tylko obsługi, ale kwestii finansowych. W wypadku samochodów napędzanych paliwami kopalnianymi wystarczyły karty flotowe, wykorzystywane przez pracowników na stacjach benzynowych. Z wprowadzeniem aut elektrycznych pojawiły się kwestie związane z ładowaniem pojazdów służbowych w domach prywatnych czy pozyskiwaniem energii z paneli fotowoltaicznych. Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów naszych partnerów i doświadczeniu na polu wdrażania zielonych rozwiązań mamy możliwość otoczenia klienta opieką z każdej strony w zakresie rozwoju floty elektrycznej, od przygotowania projektu, poprzez obsługę urzędową i budowę stacji po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny – podkreśla prezes Stacjeladowania.com.

Tym, co wyróżnia zielonogórską firmę na tle innych to kompleksowe skupienie na temacie instalacji i stacji ładowania. Wszyscy pracownicy firmy, od ekspertów ds. dokumentacji UDT po serwisantów i monterów to wysoce wykwalifikowani specjaliści. Stacjeladowania.com zapewniają także szeroką ofertę obsługi posprzedażowej, dotyczącą nie tylko serwisu, ale przede wszystkim systemu rozliczeniowego, przekazującego informacje na temat zużycia energii i czasu korzystania z stacji dostępną dzięki współpracy z firmami dostarczającymi oprogramowanie w zakresie rozliczeń. Wsparciem posprzedażowym objęci są również klienci, zakładający stacje komercyjne – ci otrzymują specjalne aplikacje do prowadzenia rozliczeń, zapewniającą fakturowanie i infolinię.

– Dbamy o to, by współpraca z naszymi klientami nie kończyła się w momencie oddania stacji do użytkowania. Zapewniamy mobilny serwis, dbający o utrzymanie ruchu, reagujący natychmiast po zgłoszeniu awarii, wykonujemy przeglądy okresowe, w wypadku stacji o dużej mocy dokonujemy również wymiany elementów zużywalnych, takich jak filtry powietrza. Dbamy, by nasze realizacje służyły jak najdłużej – mówi prezes Agacki.

Stacjeladowania.com ma na swoim koncie wspólne działania z takimi podmiotami, jak Tauron czy Enea.  Największą dotychczasową realizacją jest współpraca z firmą Noxo.Energy, dla której zainstalowano ponad trzysta stacji na terenie całego kraju. Do końca przyszłego roku liczba ta ma zostać podwojona.

Wszystko to świadczy nie tylko o najwyższej klasie obsługi realizacji prowadzonych przez Stacjeladowania.com, ale również o dynamicznym wzroście rynku aut elektrycznych w Polsce.

– Coraz więcej naszych klientów elektryfikuje swoje floty i deklaruje całkowitą rezygnację z pojazdów napędzanych paliwami kopalnianymi. Ta zmiana może za sobą pociągnąć również zwrot w sektorze aut prywatnych – korzystający w pracy z aut elektrycznych częściej i chętniej będą wybierać takie same samochody na własny użytek. Z pewnością przyczyni się do tego także rozwój infrastruktury, który jest także po części naszą zasługą – przewiduje prezes Agacki.

Przyszłość marki Stacjeladowania.com to jednak nie tylko stacje ładowania samochodów elektrycznych, ale również stacje wodorowe.

– Rozpoczynamy etap budowania oferty dla kierowców aut wodorowych. Jesteśmy w trakcie rozmów z producentami z Europy. Ten rynek jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju, sama technologia jest jednak dużo bardziej skomplikowana, jednak jesteśmy na nią przygotowani. Japoński rynek aut wodorowych przeżywa właśnie okres dynamicznego rozkwitu – podobna sytuacja może mieć miejsce już niedługo w Polsce – wskazuje prezes Stacjeladowania.com.

Przyszłość maluje się zatem w zielonych barwach. Cokolwiek przyniesie, firma z Zielonej Góry będzie na nią gotowa.

– Jesteśmy gotowi na zaspokojenie stale rosnących potrzeb rynku aut napędzanych paliwami ekologicznymi. Dzięki pracy naszego nieocenionego firmowego zespołu, który realizował cele absolutnie pionierskie i innowacyjne na polskim rynku wprowadzamy nowe rozwiązania, a do każdego nowego wyzwania podchodzimy z pełną starannością i uwagą. Jestem dumny, że pracuję z zespołem który każdego dnia stawia czoła nowym wyzwaniom i wywiązuje się z nich z pełną profesjonalnością – kończy prezes Agacki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj