EuroScaleMed to innowacyjne i bezpieczne rozwiązania, oferowane gabinetom medycyny estetycznej i kosmetologii. Misję firmy przybliżyli Michał i Marcin Słowińscy – Prezes i Wiceprezes.

Firma od lat prężnie działa na rynku. Innowacyjne rozwiązania idą w parze z prospołecznym charakterem działalności. Jak wyglądały jej początki?

Michał S.: Rozpoczęliśmy działalność w 2011 roku. Nawiązaliśmy wtedy współpracę z największym na świecie koncernem produkującym lampy do fototerapii UV. Zajmowaliśmy się dystrybucją systemów służących do leczenia schorzeń takich jak łuszczyca czy bielactwo. Obserwowaliśmy trendy i potrzeby rynku, jednocześnie poszukując rozwiązań, które sprostałyby wymaganiom profesjonalistów i potrzebom ich pacjentów. Odpowiedzią były innowacyjne systemy laserowe i nieinwazyjne. Obecnie nasze portfolio zaspokaja potrzeby niemalże każdej placówki medycznej.

Opiszmy zatem pokrótce urządzenia dostępne w Państwa ofercie. Charakteryzują je bez wątpienia najnowocześniejsze technologie

Marcin S.: Będą to przede wszystkim systemy laserowe, służące poprawie jakości i odmładzaniu skóry. Wykorzystuje się je także do przebudowy skóry, leczenia blizn, zmian pigmentacyjnych i naczyniowych. Ponadto oferujemy lasery pozwalające usunąć tatuaże i makijaż permanentny. Naszą najnowszą, a zarazem najbardziej zaawansowaną jest technologia pikosekundowa. Wykazuje wysoką skuteczność i charakteryzuje się krótszą rekonwalescencją w porównaniu z innymi technologiami w przypadku intensywnych terapii. Obecnie prowadzimy zaawansowane testy kolejnego systemu. Będzie to całkowita nowość w Polsce w leczeniu przewlekłych chorób skóry. Drugi typ urządzeń to technologie nieinwazyjne do modelowania sylwetki, redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, wzmacniania mięśni, a nawet leczenia nietrzymania moczu czy chronicznych bólów.

Jednym z Państwa priorytetów jest bezpieczeństwo. Jak wygląda proces wprowadzania produktów na rynek?

Marcin S.: Najtrudniejsze jest pozyskanie odpowiednich partnerów, czyli producentów urządzeń. Warto w tym miejscu wspomnieć, że z początkiem roku otrzymaliśmy wyłączność dystrybucji lasera tulowego w krajach sąsiadujących, m.in. w Niemczech, Czechach i krajach bałtyckich. Kolejne rozmowy trwają. Spełniamy tym samym marzenie zakodowane w nazwie firmy, czyli działanie na skalę europejską. Wracając do pytania – na początku bazujemy na badaniach klinicznych producenta. Sprawdzamy, czy urządzenia są bezpieczne, skuteczne i posiadają rygorystyczną certyfikację medyczną. Po wstępnej weryfikacji sprowadzamy konkretne urządzenie na kilkumiesięczne testy we współpracy ze specjalistami medycyny estetycznej. Pozwala nam to opracować udoskonalone protokoły zabiegowe, ocenić innowacyjność rozwiązań danego produktu i zebrać opinie końcowych użytkowników. Dopiero tak przetestowany sprzęt po uzyskaniu pozytywnego wyniku spełnia nasze wewnętrzne standardy i może trafić na rynek.

Jakie aspekty jeszcze wyróżniają EuroScaleMed na tle innych firm?

Michał S.: Kluczowe dla nas jest wsparcie klientów na każdym etapie współpracy, nawet przed sfinalizowaniem umowy. Naszą najnowszą inicjatywą jest uruchomienie centrum edukacyjnego w siedzibie firmy w ramach programów szkoleń dedykowanych profesjonalistom. Specjaliści dzięki naszemu wsparciu mogą pochwalić się zaangażowaniem w badania kliniczne, naukowe publikacje, a nawet współpracą z producentami w roli kluczowych liderów opinii danej technologii. Jesteśmy także aktywni na najbardziej prestiżowych międzynarodowych kongresach branżowych w Paryżu i Monako, gdzie stwarzamy im okazję do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z resztą świata.

Państwa działalność to zatem swego rodzaju misja. Łączycie prowadzenie biznesu, z dążeniem do realnej poprawy stanu zdrowia i komfortu życia pacjentów oraz wsparciem rodzimych specjalistów.

Michał S.: Podążamy własną drogą, realizując przy tym misję dostarczania innowacyjnych i bezpiecznych rozwiązań w imię motta „sprawdzonych technologii dla medycyny estetycznej”. Mam nadzieję, że to, co robimy, niesie realną pomoc i poprawę codziennego komfortu życia pacjentów. Nasze produkty są powszechnie wykorzystywane w gabinetach, obserwujemy rozwój branży i roli polskich specjalistów, więc świadczy to o słuszności naszej wizji z chwili rozpoczęcia działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj